Szlakiem Kolberga

Radosław Skubaja "Skubas", Polska 2019

Program prezentuje artystów ludowych - osoby o ciekawych osobowościach, które kontynuują dzieło Oskara Kolberga. Każdy odcinek jest relacją z muzycznej i duchowej podróży w jeden z regionów Polski.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Magazyn kulturalny

Szlakiem Kolberga w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Michał Pietrusiewicz Scenariusz
  • Elżbieta Rottermund Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Program prezentuje artystów ludowych - osoby o ciekawych osobowościach, które kontynuują dzieło Oskara Kolberga. Widzowie dowiedzą się, jak piękna, głęboka i różnorodna jest twórczość ludowa i jak wiele Polacy zawdzięczają folkloryście, kompozytorowi i etnografowi Oskarowi Kolbergowi. Każdy odcinek jest relacją z muzycznej i duchowej podróży w jeden z regionów Polski.

Razem z młodym pianistą i kompozytorem jazzowym Kamilem Piotrowiczem wybraliśmy się na Kaszuby. Odwiedziliśmy kaszubskich muzykantów mieszkających we wsi Chwaszczyno koło Gdyni: grającego na akordeonie Władysława Jankowskiego i klarnecistę Eugeniusza Raulina. Poznamy również młodą kaszubską śpiewaczkę Joannę Gostkowską - Białek. Poza graniem i śpiewaniem pięknych melodii, jakie kiedyś można było usłyszeć na Kaszubach, oczywiście zażyjemy tabaki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×