Tajemnica miłości. Sakrament małżeństwa w prawosławiu

Tajemnica miłości. Sakrament małżeństwa w prawosławiu, Polska 2022

W dokumencie o wadze i znaczeniu sakramentu małżeństwa opowiedzą księża teologowie prawosławni, odpowiadając na pytania dotyczące sfery teologicznej oraz praktycznej tego sakramentu.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Tajemnica miłości. Sakrament małżeństwa w prawosławiu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

O wadze i znaczeniu sakramentu małżeństwa opowiedzą księża teologowie prawosławni, odpowiadając na pytania dotyczące sfery teologicznej, jak i praktycznej tego sakramentu. Widzowie dowiedzą się między innymi, co to są zaręczyny i czy mogą być sprawowane osobno od małżeństwa, kiedy ostatecznie uformowało się małżeństwo jako osobny sakrament, a także co zawierają modlitwy czytane podczas "obrzędu koronowania", na czym polega i jakie jest jego znaczenie.

O wadze i znaczeniu sakramentu małżeństwa opowiedzą nam dwaj wybitni księża, teologowie prawosławni, odpowiadając na pytania dotyczące sfery teologicznej jak i praktycznej tego sakramentu. Między innymi dowiemy się jak wygląda rytuał sakramentu małżeństwa? Co to są zaręczyny? Czy mogą być sprawowane osobno od małżeństwa? Kiedy ostatecznie uformowało się małżeństwo jako osobny sakrament? Co zawierają modlitwy czytane podczas "obrzędu koronowania", na czym polega, jakie jest jego znaczenie?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×