Tanie dranie - Moroz i Kłopotowski komentują świat

Tanie Dranie, Polska 2023

Cykliczny program studyjny prowadzony przez Jakuba Moroza i Krzysztofa Kłopotowskiego, którzy w każdym odcinku przedstawiają autorskie spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

 • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Program publicystyczny
 • Prowadzący: Jakub Moroz, Krzysztof Kłopotowski

Tanie dranie - Moroz i Kłopotowski komentują świat w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Jakub Moroz
 • Krzysztof Kłopotowski

Opis programu

ZwińRozwiń

Audycja poświęcona Powstaniu Styczniowemu. Czy zryw niepodległościowy był konieczny? Czy Polska straciła przez wybuch Powstania Styczniowego? Gośćmi programu są profesorowie: Andrzej Chwalba i Przemysław Żurawski vel Grajewski.

We współczesnej Polsce odradzają się stosunki niby folwarczne, przede wszystkim w biznesie - tak twierdzą niektórzy społeczni i publicyści. Polscy przedsiębiorcy traktują pracowników jak szlachta poddanych chłopów w najgorszych czasach gospodarki pańszczyźnianej. Biznesmeni nie inwestują ani w rozwój firm, ani pracowników. Zyski przeznaczają na ostentacyjną konsumpcję jak mieszkańcy dworów w XVII i XVIII wieku. Czy biznesy Trzeciej Rzeczpospolitej przypominają folwarki Pierwszej Rzeczpospolitej? Czy to nie przesada?Gośćmi Jakuba Moroza i Krzysztofa Kłopotowskiego są profesor Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego i profesor Adam Leszczyński z Uniwersytetu SWPS.

Komentarze

Skomentuj
 • Pawel (gość)

  "O Dorotce" ty masz beret przeorany, albo jesteś płatnym trollem na usługach PiS. Twierdzenie, że PiS ma 4 razy lepsze wyniki gospodarcze niż PO świadczy o twoim pustoglowiu, lub kurwieniu się jako troll pisowski.

  30.11.2022 23:05
 • i kolejna prostytutka "Marek"/18.03.2022 01:50 (gość)

  po 5 ojro od "komentarza":

  * naszeblogi.pl/comment/113567#comment-113567

  27.03.2022 08:02
 • Marek (gość)

  Tanie dranie! Tytuł pasujący do prowadzących.Takiego prymitywnego,chamskiego programu nigdy nie widziałem.TV1-rynsztok.

  18.03.2022 01:50
 • O Dorotce (gość)

  "rolmops" - a ilu jest tych myślących?

  "Dorota", niedouczone dziecię, jest kilka takich leków, których nie można podać murzynom, bo nic im nie pomogą albo zaszkodzą, a białego wyleczą. "Murzyni są mniej inteligentni" - kto tak powiedział? I co - nie wolno mu tak mówić, bo TY nie pozwalasz??? I mnie też nie wolno teraz mówić, co sądzę o kimś wygłaszającym taki pogląd??? "kobiety są bardziej skłonne poświęcić się rodzinie niz karierze" - pewnie też nie wolno komuś tak mówić, bo TY nie pozwalasz?...

  A tak w ogóle to całość tego "komentarza" wygląda na partyjnego albo płatnego kłamcę:

  W tej, jak w setce innych gazetek z pewnym zagranicznym właścicielem, "komentują" specjalnie szkoleni na "komentatorów" internetowych partyjniaki Tuska🇩🇪🏴‍☠️ i zatrudniani przez PO🇩🇪🏴‍☠️ kłamcy🤑internetowi. Jakie metody kłamania stosują, jak wygląda rekrutacja, gdzie i za ile:

  * naszeblogi.pl/41923-proceder-werbowania-agentow-trolli-w-sieci

  * naszeblogi.pl/comment/113567#comment-113567 (kłamanie bezpośrednio z Niemiec było wtedy po 5 ojro🇩🇪)

  * wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/130641,tajna-instrukcja-PO-przejac-internet.html

  * wpolityce.pl/polityka/460803-trolling-w-sieci-chleb-powszedni-Platformy-od-ponad-dekady

  * wpolityce.pl/polityka/460757-farma-trolli-z-inowroclawia-to-prawdziwe-standardy-po

  * niepoprawni.pl/blog/kowalsky/czysciciele-internetu-manipulacje-w-sieci

  Agencja ratingowa: "Wyniki gospodarcze rządu PiS🇵🇱 są 4 razy lepsze niż rządu PO🇩🇪🏴‍☠️. Nasz wcześniejszy rating był błędny, opierał się na kłamstwach niektórych polityków PO🇩🇪🏴‍☠️". To samo jest w raportach GUS, NIK, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, i nawet liberalno-lewicowej Komisji Europejskiej.

  Ekipy z PO🇩🇪-2050🇩🇪🇷🇺-SLD🇷🇺/Lewica🇷🇺-PSL🏳️‍🌈-itp🏴‍☠️., czyli "piniędzy [dla Was] nie ma i nie będzie", muszą sobie z Wami radzić inaczej niż swoimi "programami" i "wynikami" gospodarczymi, których nie mieli. Za Wasze pieniądze stworzyli jeszcze więcej tzw. farm opluwaczy🤑internetowych, a PO🇩🇪🏴‍☠️ dla oszczędności zrobiło swoim członkom szkolenie z "komentowania" w internecie.

  25.02.2022 07:32
 • Dorcia (gość)

  Co za histeria .po co tak sie denerwować byle czym.Zajmij się kobito czymś pożytecznecznym,bo pękniesz z irytacji.

  10.03.2018 21:11
 • rolmops (gość)

  do Dorota gość - "rasistowski, nazistowski, ksenofobiczny" wytrych nie wystraszy myślącego człowieka

  20.09.2017 21:33
 • RozaR (gość)

  W końcu wolność słowa - kryterium kiedy można o czymś mówić jest istota problemu a nie czyjeś dobre lub złe nastawienie . Jeżeli argument jest faktem - powinien być dopuszczanym w analizie . Brawo .

  12.06.2017 13:04
 • Dorota (gość)

  Chciałabym zaprotestwać przeciwko rasistowskim, nazistowskim i ksenofobiczym wypowiedziom w trakcie Państwa programu o poprawności politycznej. Nigdy bym nie przypuszczała, że w 21. wieku w środku Europy, gdzie podczas II wojny swiatowej wymordowano etnicznie miliony ludzi, będę świadkiem wypowiedzi typu "Murzyni są mniej inteligentni" czy "kobiety są bardziej skłonne poświęcić się rodzinie niz karierze", lub że "W Ameryce przepisuje się inne leki na serce Murzynom." Wypowiedzi te są antynaukowe, chamskie i skandaliczne, ośmieszają one telewizję publiczną i spowodują gniew każdego myślącego człowieka. Jestem przerażona powracającym nazizmem, którym "oswajacie" publicznośc w Polsce,powinniście się wstydzić. Wasza pseudonaukowa "wyższość" jest zaściankowa i niebezpieczna.

  23.01.2017 22:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 2

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×