Tanie dranie - Moroz i Kłopotowski komentują świat

Czy zbawi nas religia multi-kulti?, Polska 2019

Prowadzący program wraz z zaproszonymi gośćmi omawiają bieżące wydarzenia ze świata kultury. Punktem wyjścia do dyskusji mogą być książka, film albo sztuka teatralna.

 • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Program publicystyczny
 • Prowadzący: Jakub Moroz, Krzysztof Kłopotowski

Tanie dranie - Moroz i Kłopotowski komentują świat w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 20.12.2019 00:45 Odcinek 117

  TVP 1

 • Czwartek 02.01.2020 23:50

  TVP 1

 • Piątek 10.01.2020 00:55

  TVP 1

Multimedia

Prowadzący

 • Jakub Moroz
 • Krzysztof Kłopotowski

Opis programu

Małgorzata Szumowska za swój film "Twarz" (2017) otrzymała na festiwalu w Berlinie Srebrnego Niedźwiedzia. Bazując na faktach mogła stworzyć historię ku pokrzepieniu serc o ludzkiej solidarności i pomocy. Tymczasem zdecydowała się oskarżyć polskość o egoizm i obłudę. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy polski twórca jest nagradzany za obraz krytyczny względem polskiej prowincji, tradycji i wiary. Czy takie podejście do polskości to prawdziwe mierzenie się z naszymi demonami i wadami? A może takie kino jest podyktowane chęcią zdobycia poklasku za granicą? Jaka jest różnica między uzasadnioną krytyką narodu a oikofobią - niechęcią do własnej wspólnoty? O tym Jakub Moroz i Krzysztof Kłopotowski rozmawiają z Janem Maciejewskim oraz Jakubem Majmurkiem.

Komentarze

Skomentuj
 • Dorcia (gość)

  Co za histeria .po co tak sie denerwować byle czym.Zajmij się kobito czymś pożytecznecznym,bo pękniesz z irytacji.

  10.03.2018 21:11
 • rolmops (gość)

  do Dorota gość - "rasistowski, nazistowski, ksenofobiczny" wytrych nie wystraszy myślącego człowieka

  20.09.2017 21:33
 • RozaR (gość)

  W końcu wolność słowa - kryterium kiedy można o czymś mówić jest istota problemu a nie czyjeś dobre lub złe nastawienie . Jeżeli argument jest faktem - powinien być dopuszczanym w analizie . Brawo .

  12.06.2017 13:04
 • Dorota (gość)

  Chciałabym zaprotestwać przeciwko rasistowskim, nazistowskim i ksenofobiczym wypowiedziom w trakcie Państwa programu o poprawności politycznej. Nigdy bym nie przypuszczała, że w 21. wieku w środku Europy, gdzie podczas II wojny swiatowej wymordowano etnicznie miliony ludzi, będę świadkiem wypowiedzi typu "Murzyni są mniej inteligentni" czy "kobiety są bardziej skłonne poświęcić się rodzinie niz karierze", lub że "W Ameryce przepisuje się inne leki na serce Murzynom." Wypowiedzi te są antynaukowe, chamskie i skandaliczne, ośmieszają one telewizję publiczną i spowodują gniew każdego myślącego człowieka. Jestem przerażona powracającym nazizmem, którym "oswajacie" publicznośc w Polsce,powinniście się wstydzić. Wasza pseudonaukowa "wyższość" jest zaściankowa i niebezpieczna.

  23.01.2017 22:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×