To nie koniec świata

Emocje nie do opisania, Polska 2021

Reportaże z cyklu "To nie koniec świata" pokazują, że życie każdego człowieka jest wartościowe bez względu na jego stan zdrowia. Wiele osób może liczyć na pomoc w trudnych chwilach.

 • Czas trwania: 62 minut, Gatunek: Cykl reportaży

To nie koniec świata w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Patrycja Felińska

Opis programu

ZwińRozwiń

Reportaże z cyklu "To nie koniec świata" pokazują, że życie każdego człowieka jest wartościowe bez względu na jego stan zdrowia. Wiele osób może liczyć na pomoc w trudnych chwilach. Przedstawiane historie wskazują, gdzie szukać wsparcia, skąd czerpać siły do codziennych zmagań.

Poprzez historię dwójki dzieci Henryczka i Oli, pokazano pracę Warszawskiego Domowego Hospicjum Dziecięcego. Instytucja, która na co dzień opiekuje się około 40 dziećmi terminalnie chorymi. Celem reportażu jest pokazanie niezwykłej postawy rodziców Henryczka, którzy mimo śmiertelnej choroby syna, starali się cieszyć każdym dniem jego życia. Równocześnie chcemy pokazać naszym widzom, gdzie w podobnych sytuacjach mogą szukać pomocy, jak działają hospicja dziecięce. Komentarze pani psycholog pokazują również, jak poradzić sobie w takich sytuacjach. Cytat jednego z lekarzy pracujących w hospicjum: od pacjentów, którzy w każdej chwili mogą umrzeć uczę się dziękować za to, że żyję. Nie sposób się z tym nie zgodzić, bo choć słowo hospicjum jednoznacznie kojarzy się ze śmiercią, dla wielu jest to szkoła, która uczy jak prawdziwie żyć.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×