Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze

Transmisja Mszy Świętej z Jasnej Góry, Polska 2021

W Kościele katolickim obrządku łacińskiego można wyróżnić część przygotowawczą mszy świętej oraz właściwe sprawowanie ofiary. Nabożeństwa symbolicznie nawiązują do Ostatniej Wieczerzy.

 • Czas trwania: 33 minut, Gatunek: Transmisja

Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

W okresie pandemii, nowych obostrzeń sanitarnych dotyczących także uczestnictwa we mszach świętych, transmitujemy mszę świętą z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Sanktuarium na Jasnej Górze jest dla Polaków miejscem szczególnym: w najtrudniejszych czasach zawierzali Jasnogórskiej Królowej swoje troski i prosili o pomoc w chwilach próby.

Transmisja mszy świętej. W Kościele katolickim obrządku łacińskiego można wyróżnić część przygotowawczą mszy oraz właściwe sprawowanie ofiary. Podczas nabożeństwa celebrowanego w rycie zwyczajnym po obrzędach wstępnych następuje liturgia słowa, podczas której odczytane zostają fragmenty Pisma Świętego, a kapłan odprawiający nabożeństwo wygłasza kazanie. Następnie wierni przystępują do Eucharystii. Po liturgii eucharystycznej kapłan udziela wiernym błogosławieństwa. Na koniec nabożeństwa kapłan żegna wiernych słowami "Idźcie w pokoju Chrystusa".

Komentarze

Skomentuj
 • Halina (gość)

  Dziękuję bardzo tv za transmisję każdej mszy świętej. Myślę że kto chce się modlić zawsze znajdzie czas i miejsce. Jasna Góra to nasza opoka i przystań wiary. Mniej komentujmy A skupmy się na modlitwie. Zostańcie z Bogiem kochani uczestnicy nabożeństwa. Błogosławionej niedzieli.

  30.05.2021 10:11
 • Też wierzący (gość)

  Dziwne, że w momencie zwracania się w modlitwie do Boga kamera pokazuje ludzi na kościele. To już chyba złośliwość tylko czyja ? Super sprawa że chorzy mogą uczestniczyć poprzez tv ale dlaczego nie pokazuje się ołtarza i Matki Bozej. Ktoś po prostu odwala swoją robotę. Dlaczego nie słuchacie potrzeb ludzi. Nie chciało mi się wierzyć, że te komentarze są prawdziwe. I dziś stwierdzam że tak. Czy nie ma odpowiedzialnych za transmisję Mszy św.?

  24.05.2021 07:38
 • Andrzej (gość)

  Szkoda, że osoby odpowiedzialne za transmisję nie czytają komentarzy. Bo nie wierzę, że czytając nie zmian w transmisji. Trzeba słuchać i czytać o co ludzie proszą.

  21.05.2021 07:40
 • Katoliczka (gość)

  Dziękuję za transmisję Mszy św. Ale bardzo proszę, aby w czasie modlitw nie pokazywać ile jest osób w kościele. Modląc się modlitwa skierowana do Boga mam patrzeć jak pani wyciera nos. Albo jak się modlą zakonnice. Proszę nie biegać kamera pow szystkich tylko niech kamera będzie skierowana na Ołtarz. A na koniec nie muszę oglądać jak księża wychodzą proszę kamerę skierować a Matke Boska.

  21.05.2021 07:35
 • Katoliczka (gość)

  Przepraszam ale czy w czasie komunii duchowej muszę oglądać jak inni biorą Pana Jezusa. Dlaczego żałuje się nam popatrzeć na Maryję lub na Pana Jezusa. Operatorzy nie rozumieją po co i dlaczego jest transmisja. A szkoda

  12.05.2021 07:33
 • Kochająca Boga i ludzi (gość)

  Dziękuję że mogę w tygodniu uczestniczyć we Mszy św chociaż w ten sposób. Ale tęsknota sprawia iż mimo bolących nóg w niedzielę idę do Kościoła, aby móc przyjąć Jezusa do serca. To daje mi siłę i radość a cały tydzień. Życzę Wszystkim tej radości i bliskości z Bogiem.

  07.05.2021 06:34
 • Ania (gość)

  Uczestnicząc w Mszy Św. transmitowanej zawsze pięknie nakrywamy stół białym obrusem, na którym ustawiamy krzyżyk, świecę i kwiaty. I to właśnie na tym krzyżu często skupiam uwagę modląc się najlepiej jak potrafię. I zupełnie mi nie przeszkadza, że kamery pokazują czasem ludzi w kaplicy. Wręcz patrząc na nich dziękuję Panu Bogu za tę wspólnotę jednego serca i jednego ducha - Święty Kościół ustanowiony przez Pana Jezusa. Jednak Mszy Świętej w kościele nic nie zastąpi i przyjęcia Komunii Świętej, za którą tak tęskni serce człowieka. Niech pokój Chrystusowy napełni Wasze serca a wszystko będzie piękne.

  28.04.2021 23:15
 • Gosia (gość)

  Prośba o skierowanie kamery na ołtarz a nie na ludzi czy kołowanie po kościele, to msza święta a nie film dokumentalny.

  18.04.2021 13:19
 • jhnjhjh (gość)

  na TVP1 jest msza święta ale też codziennie na TVP2 powinny być żydowskie uroczystości szabatu.

  08.04.2021 20:13
 • Ilona (gość)

  Dziękuję, że dzięki mediom można przezywać Mszę Świętą. Jest to niezwykle cenne dla osób samotnych, które czują jedność z modlącymi się. Proszę, nie dawajcie Państwo w komentarzach próśb o ustawianie kamer itp. To jest szemranie, nie chwalimy w ten sposób Naszego Pana. Dajemy złe świadectwo dla osób wątpiących, a na pewno nie umacniamy innych w wierze.Jest tyle propozycji w mediach wideo i audio, że można naprawdę z czego wybrać. Mam nadzieję, że te transmisje będą nadal nadawane. Z Panem Bogiem.

  07.04.2021 22:07
 • Katolik (gość)

  Szkoda ze nie czytają tych komentarzy odpowiedzialni za transmisję Mszy św i dlatego jest cały czas tak jak było a szkoda. Szkoda ze nie dostosowuje ie się do naszych potrzeb i nas, ych próśb.

  27.03.2021 07:36
 • Krzysztof (gość)

  Miałem napisać tę samą prośbę, ale widzę, że już wcześniej poprosili o to Danuta i Katolik. Przyłączam się i bardzo proszę wysłuchajcie nas i sprawcie, abyśmy mogli spokojnie uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej w telewizji. Nie utrudniajcie tylko pomagajcie.

  12.03.2021 07:47
 • Krzysztof (gość)

  Miałem napisać tę samą prośbę, ale widzę, że już wcześniej poprosili o to Danuta i Katolik. Przyłączam się i bardzo proszę wysłuchajcie nas i sprawcie, abyśmy mogli spokojnie uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej w telewizji. Nie utrudniajcie tylko pomagajcie.

  12.03.2021 07:46
 • Katolik (gość)

  Szczęść Boże. Zwracam się do osób odpowiedzialnych za transmisję Mszy św. w telewizji. Proszę, aby kamery były ustawione na Ołtarz. Jak my możemy odmawiać modlitwę spowiedzi patrząc na ludzi w kościele, bo właśnie kamery pokazują jak się modlą. Jak możemy zwracać się do Boga Ojca w modlitwie "Ojcze nasz", kiedy kamery są skierowane na ludzi w kościele. Proszę ustawić kamery skierowane na Ołtarz i nimi już nie manipulować. Pozwólcie nam uczestniczyć we Mszy św.

  12.03.2021 07:40
 • Danuta (gość)

  Dziękuję, w imieniu chorych, i że w obecnej sytuacji pandemii, możemy uczestniczyć we Mszy św. dzięki telewizji. Ale jest gorącą prośba do panów obsługujących kamery. Nas nie interesują osoby będące w kościele ani ilu jest kapłanów. Proszę, aby kamery były skierowane na ołtarz, na kapłana sprawującego Mszę św i osobę czytającą. W czasie modlitwy "Ojcze nasz" chcemy modlić się do Boga a nie patrząc na ludzi modlących się. W czasie komunii św pozwólcie nam patrzeć na Obraz Matki naszej, a nie na księży rozdających Komunię św. Nie możemy tam być osobiście to pozwólcie nam popatrzeć. Jeszcze raz bardzo proszę pozwólcie nam uczestniczyć we Mszy św.

  10.03.2021 07:50
 • Joanna (gość)

  Magiczne miejsce. Bliskie mi od dzieciństwa.

  21.02.2021 10:55
 • Amajdaadta (gość)

  Szkoda, że jeszcze na drugie śniadanie, obiad i kolacje szkoda słów...

  19.02.2021 22:33
 • Barbara (gość)

  Dziękuję tvp1 i tv Trwam za możliwość uczestniczenia w Mszy świętej

  14.02.2021 08:59
 • ***** *** (gość)

  J**** pis

  31.01.2021 14:20
 • Alya (gość)

  Nie Oceniam Wiary Ani nawet jaką kto ma religię czy jakiego jest wyznania to każdego indywidualna sprawa

  24.01.2021 09:27
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×