Tyle słońca... - przeboje Anny Jantar

Tyle słońca... - przeboje Anny Jantar, Polska 2000

Druga część koncertu poświęconego pamięci Anny Jantar. Jej największe przeboje przypomnieli w nowych interpretacjach Natalia Kukulska i jej goście.

 • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Koncert

Tyle słońca... - przeboje Anny Jantar w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Krzysztof Jaślar Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert poświęcony pamięci Anny Jantar, zrealizowany w 20. rocznicę jej tragicznej śmierci. Największe przeboje wokalistki zaśpiewa córka, Natalia Kukulska oraz zaproszeni przez nią goście. Niezapomniane utwory, wylansowane przez jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek lat siedemdziesiątych zaprezentowane będą w nowych aranżacjach.

Koncert poświęcony pamięci Anny Jantar, zrealizowany w 20. rocznicę jej tragicznej śmierci, która minęła 14 marca tego roku. Największe przeboje wokalistki zaśpiewa córka, Natalia Kukulska oraz zaproszeni przez nią goście. Niezapomniane utwory, wylansowane przez jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek lat siedemdziesiątych zaprezentowane będą w nowych aranżacjach. Anna Jantar należała do tych artystów estradowych, którzy cieszą się popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych słuchaczy. Muzyka już w dzieciństwie była jej pasją - chciała zostać pianistką, jednak Chopin okazał się zbyt trudny. Postanowiła więc śpiewać. Równolegle z nauką w liceum uczyła się w średniej szkole muzycznej, potem występowała w studenckim zespole beatowym i studenckim teatrze "Nurt" w Poznaniu. W 1969 roku została solistką grupy "Waganci" i wylansowała swój pierwszy przebój "Co ja w tobie widziałam". Po dwóch latach odeszła z zespołu, poznała przyszłego męża Jarosława Kukulskiego, znanego kompozytora. Z jego pomocą nagrała pierwszą płytę długogrającą "Najtrudniejszy pierwszy krok", później drugą - "Za każdy uśmiech". Obie zdobyły tytuł Złotej Płyty. Do jej największych przebojów należą: "Tyle słońca w całym mieście", "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Za każdy uśmiech", czy "Wielka dama tańczy sama". W połowie 1978 roku nagrała piosenkę "Spocząć" z towarzyszeniem Perfectu i "Nic nie może wiecznie trwać" z Budką Suflera. Z Perfectem wyjechała 27 grudnia 1979 na koncert do Stanów Zjednoczonych, po czym o tydzień przyspieszyła swój powrót do domu. Samolot, którym leciała, rozbił się podchodząc do lądowania. Wszyscy pasażerowie i załoga zginęli.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×