Ukraina: wojna - uchodźcy - pomoc

Tydzień w Panoramie Lubelskiej po ukraińsku, Polska 2023

Aktualności z wojny, wzruszające historie i pomoc dla uchodźców. Z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy i tych, którzy pomagają nowy program w TVP3 Lublin w języku polskim i ukraińskim.

  • Czas trwania: 13 minut, Gatunek: Magazyn poradnikowy

Ukraina: wojna - uchodźcy - pomoc w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Ryszard Kępa Montaż

Opis programu

ZwińRozwiń

W programie; a) SPIDER - żołnierz z Ukrainy o swoich przeżyciach frontowych B) Galina - wolontariuszka z Ukrainy C) Wystawa OTV Gorzów - za zmarłych i za żywych D) Bohaterką felietonu jest Olena Masnucha. Przyjechała do Chełma wraz z 5 - letnią wnuczką z Kijowa. W Polsce są od grudnia 2022 roku.

Wydanie otwiera materiał informujący o wydarzeniach z wojny, które miały miejsce w ciągu minionej doby. Pierwszy felieton to historia Swietłany z Charkowa, która schronienie przed wojną znalazła w podlubelskiej Krężnicy Jarej. Drugi felieton został zrealizowany także w Krężnicy, gdzie tymczasowe schronienie przed wojną znalazła Irina z Czernihowa. Trzeci felieton dotyczy inicjatywy podjętej przez właścicieli jednego z podlubelskich pensjonatów, którzy dali schronienie kobietom z dziećmi z Ukrainy, które znalazły się w naszym regionie. Ostatni felieton to oferta Centrum Współpracy Międzynarodowej w Lublinie, które wspiera uchodźców zarówno w Polsce, jak i Ukraińców w ogarniętym wojnie kraju.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×