Umberto Eco "Wszystkie spiski świata"

Polska/Włochy 2011

Eco opowiada m.in.: o teoriach spiskowych, które są siłą polityki w XXI wieku, o potędze Internetu, telewizji, o korzeniach antysemityzmu. Rozmowę z pisarzem poprowadził Piotr Kraśko.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Wywiad

Umberto Eco "Wszystkie spiski świata" w telewizji

ZwińRozwiń
  • Czwartek 03.11.2011 22:20

    TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

W październiku w Polsce będzie miała premierę najnowsza powieść Umberto Eco, która w wielu miejscach świata jest już bestsellerem. Choć główny bohater to postać fikcyjna, intryga opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Głównym tematem utworu jest praca europejskich wywiadów w drugiej połowie XIX wieku. To one stały za tworzeniem licznych teorii spiskowych. Eco opowiada m.in.: o teoriach spiskowych, które są siłą polityki w XXI wieku, o potędze Internetu, telewizji, o korzeniach antysemityzmu. Rozmowę z pisarzem poprowadził Piotr Kraśko.

W październiku w Polsce swoją premierę będzie miała najnowsza powieść Umberto Eco, która w wielu miejscach świata jest już bestsellerem. Choć główny bohater jest postacią fikcyjną, to cała intryga opowiada o prawdziwych wydarzeniach, takich jak zjednoczenie Włoch. Najważniejsza jednak jest gra europejskich wywiadów w drugiej połowie XIX wieku. To one stały za tworzeniem licznych teorii spiskowych, które po ponad 100 latach wciąż są żywe i mają swych wyznawców, nieświadomych np. że Protokoły Mędrców Syjonu to dzieło, które powstało na zlecenie carskiej Ochrany. Eco opowiada o teoriach spiskowych, jakie są siłą polityki w XXI wieku, o potędze internetu, telewizji, schyłku prasy, jaką znamy teraz, dlaczego Berlusconi wciąż rządzi Włochami, korzeniach antysemityzmu i dlaczego łatwiej umierać, gdy człowiek... robi się na starość zrzędliwy. Wywiad nagrany został w jego słynnej pracowni naprzeciwko Pałacu Sforzów w Mediolanie. Rozmowę poprowadził Piotr Kraśko.

Komentarze

Skomentuj
  • Magda (gość)

    Zapowiada się bardzo ciekawa rozmowa. Następnym razem Piotr Kraśko na żywo z wnętrza wulkanu.

    03.11.2011 13:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×