Urodzinki - wielkanocna podróż

Polska 2014

Anna Dereszowska, Artur Andrus, Wiktor Zborowski i Emilia Krakowska odpowiadają na pytania związane z obrzędami i zwyczajami wielkanocnymi charakterystycznymi dla krajów Unii Europejskiej.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Quiz
  • Prowadzący: Katarzyna Stoparczyk, Artur Orzech

Urodzinki - wielkanocna podróż w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 21.04.2014 18:30 Odcinek 1

    TVP 1

Prowadzący

  • Katarzyna Stoparczyk
  • Artur Orzech

Twórcy

  • Malgorzata Najgebauer Scenariusz
  • Katarzyna Stoparczyk Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Anna Dereszowska, Artur Andrus, Wiktor Zborowski i Emilia Krakowska odpowiadają na pytania związane z tradycyjnymi obrzędami i zwyczajami wielkanocnymi charakterystycznymi dla różnych krajów Unii Europejskiej. W jury zasiądą 10-letni Polacy, którzy urodzili się w roku wejścia Polski do UE. Program jest ilustrowany materiałami archiwalnymi Telewizji Polskiej oraz felietonami filmowymi, które przedstawiają, jak zmienił się kraj w ciągu ostatnich 10 lat.

Tematem głównym telewizyjnego show, skierowanego do trzech pokoleń widzów, jest Wielkanoc z jej tradycyjnymi obrzędami i zwyczajami charakterystycznymi dla krajów Wspólnoty Europejskiej. Bohaterami programu są najmłodsi Polacy, którzy zadają pytania znanym i lubianym postaciom rodzimego show - biznesu. Dziecięce jury, wspomagane przez dziesięcioletnie dzieci ze strefy euro (urodzone w roku wejścia Polski do Unii Europejskiej), weryfikuje odpowiedzi Anny Dereszowskiej, Artura Andrusa, Wiktora Zborowskiego i Emilii Krakowskiej. Program utrzymany w charakterze quizu jest bogato ilustrowany materiałami archiwalnymi Telewizji Polskiej oraz felietonami filmowymi, które przedstawiają jak bardzo zmieniła się Polska w ciągu ostatnich 10 lat. Widowisko prowadzi duet dziennikarski: Katarzyna Stoparczyk i Artur Orzech. Prowadzącym towarzyszą uzdolnieni dziecięcy instrumentaliści.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×