Va banque

Va banque, Polska 2019

Nowa edycja teleturnieju, w którym pytania zadawane są w formie zdań oznajmujących. Uczestnicy udzielają odpowiedzi, nadając im formę pytań. Program prowadzi Przemysław Babiarz.

 • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Teleturniej
 • Prowadzący: Przemysław Babiarz

Va banque w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Przemysław Babiarz

Opis programu

ZwińRozwiń

Teleturniej, w którym pytania zadawane są przez prowadzącego w formie zdań oznajmujących. Uczestnicy udzielają odpowiedzi, nadając im formę pytań. Program powstał na wzór amerykańskiego formatu "Jeopardy!", produkowanego dla NBC od 1964 roku. W Polsce można było oglądać "Va banque" od 1 marca 1996 roku do 26 maja 2003 roku, prowadzącym był Kazimierz Kaczor. W 2019 roku Telewizja Polska zdecydowała się na wznowienie znanego i lubianego przez widzów teleturnieju. Gospodarzem został Przemysław Babiarz.

Powrót kultowego teleturnieju Telewizji Polskiej pt. "Va banque". W grze bierze udział troje zawodników, którzy odpowiadają na odkrywane hasła (sformułowane jako zdanie oznajmujące) pytaniami. Zwycięzca programu ma prawo wystąpić w kolejnym odcinku, maksymalnie pięć razy. Każdy odcinek teleturnieju składa się z trzech rund. W rundzie pierwszej i drugiej, zagadnienia wyświetlane są na diodowej ścianie. Uczestnicy wybierają hasła spośród 6 kategorii, w każdej po 5 pytań, ułożonych od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Każde pytanie to określona kwota pieniędzy do wygrania – od 100 do 500 złotych w rundzie pierwszej oraz od 200 do 1000 złotych w rundzie drugiej. W finale uczestnicy dostają to samo, jedno zagadnienie. W jednym w odcinku jest 61 pytań. Wygraną pieniężną zabiera ze sobą tylko zwycięzca odcinka. Teleturniej "Va banque" emitowany był w Polsce w latach 1996-2003. Prowadzącym był Kazimierz Kaczor. Nową edycję teleturnieju poprowadzi Przemysław Babiarz – aktor, dziennikarz, komentator sportowy, mistrz mowy polskiej. Teleturniej oparty jest na pomyśle amerykańskiej telewizji i w oryginale nosi tytuł Jeopardy!​

Komentarze

Skomentuj
 • foryś paweł (gość)

  Na razie wygląda to całkiem nieźle ale pewnie na początek wzięli najlepsze osoby z castingu. Zobaczymy koło 50 odcinka.

  10.01.2020 12:28
 • baumtraksler (gość)

  Przecież to nie jest na żywo. Jak się pomyli to się wytnie.

  09.01.2020 07:43
 • Tymoteusz Kupewłuszko (gość)

  Jednemu z 10 raczej nie zagrozi właśnie przez tą dziwaczną formułę a miejsca na antenie starczy dla obu. Emocjonująca tak naprawdę jest dopiero trzecia runda kiedy jest możliwość rozgrywki taktycznej i trudno ocenić jak to się skończy.

  08.01.2020 14:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×