Violetta Villas - życie po życiu

Polska 2012

Dokument przedstawia życie i okoliczności śmierci Violetty Villas. Autorzy próbują dowiedzieć się, co wydarzyło się w życiu artystki, że odeszła w tak tragiczny sposób i dlaczego nikt jej nie pomógł.

 • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Violetta Villas - życie po życiu w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 22.04.2018 06:55 Odcinek 9

  TVP Historia

 • Czwartek 07.02.2013 02:40 Odcinek 9

  TVP 1

 • Czwartek 29.11.2012 01:15

  TVP 1

 • Środa 28.11.2012 21:55

  TVP 1

Twórcy

 • Monika Jargot Autor
 • Leszek Wasiuta Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument przedstawia życie i okoliczności śmierci Violetty Villas. Czesława Gospodarek z domu Cieślak rozpoczęła karierę w 1960 r. na antenie Polskiego Radia; brała udział w konkursach w Sopocie i Opolu. Villas zyskała międzynarodową sławę; występowała w Las Vegas, Paryżu, Chicago i Nowym Jorku. Autorzy programu próbują dowiedzieć się, co wydarzyło się w życiu artystki, że odeszła w tak tragiczny sposób i dlaczego nie było nikogo, kto mógłby jej pomóc. O życiu i śmierci Villas opowiadają m.in. syn piosenkarki i aktorka Krystyna Sienkiewicz.

Kim była Czesława Gospodarek z domu Cieślak, znana jako Violetta Villas? Czy była wielką artystką, nierozumianą przez otoczenie, zniszczoną przez własne ambicje i marzenia, czy może wyrodną matką, wariatką uzależnioną od alkoholu i narkotyków? Lewin Kłodzki - małe miasteczko na Dolnym Śląsku, przy granicy z Czechami. Piąty grudnia, poniedziałek, późny wieczór. Elżbieta Budzyńska, która mieszka z Violettą Villas w domu tuż przy ruchliwej drodze do przejścia granicznego, wzywa karetkę. Jej podopieczna bardzo źle się czuje. Pomoc dociera za późno, lekarzom nie udaje się uratować gwiazdy, u której stóp przed laty leżały Las Vegas, Paryż, Chicago, Nowy Jork i cała Polska. Co się wydarzyło w życiu artystki, że odeszła w tak tragiczny sposób, dlaczego nie było nikogo, kto mógłby jej pomóc? A może wielka gwiazda słabła, gdy świat marzeń zaczął się mieszać ze światem rzeczywistym, a ona traciła kontrolę nad swoim życiem? Ale czy ktokolwiek chciałby umierać w męczarniach, z głodu i wycieńczenia? Jeśli nie była w stanie decydować o sobie z powodu choroby psychicznej, to dlaczego nie została ubezwłasnowolniona? Może tak kochała wolność, że potrafiła dla niej umrzeć? A wolnością było dla niej życie w świecie marzeń, w który wprowadzały ją narkotyki i alkohol. O życiu i śmierci artystki opowiadają najbliżsi, m.in.: syn piosenkarki, szwagier, aktorka Krystyna Sienkiewicz, Drag Queen Jacek Moreno, 20 - letni fan artystki, a także miłość Violetty z lat młodzieńczych.

Komentarze

Skomentuj
 • obiektywna (gość)

  dostala to na co zasłuzyła. Nie załuje jej. Jak sobie poscielisz tak na starosc się wyspisz.

  28.11.2012 18:33
 • semii (gość)

  SZKODA ,ZE OPIERO PO SMIERCI WIELKIEJ GWIAZDY VIOLETTY VILLAS SA JAKIES WYWIADY ,ALE TO MILE ,ZE JEST PANI JANDA TO WIELKI AUTORYTET,WIARYGODNY JAKICH MALO I CIESZE SIE OGROMNIE ZE TO WLASNIE ONA BEDZIE WYPOWIADAC SIE NA TEMAT NASZEJ GWIAZDY PANI WILLAS

  28.11.2012 15:44

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×