W rajskim ogrodzie

Delta Dunaju, Polska 2004

Delta Dunaju znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO jako ewenement przyrodniczy. Płynąca przez wiele krajów Europy potężna rzeka wpada do Morza Czarnego.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Program przyrodniczy

W rajskim ogrodzie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Delta Dunaju znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO jako ewenement przyrodniczy. Płynąca przez wiele krajów Europy potężna rzeka wpada do Morza Czarnego na pograniczu rumuńsko-ukraińskim trzema odnogami; Chilia, Sulina i Święty Jerzy zamykają obszar o powierzchni około 6000 km kw. o niepowtarzalnym krajobrazie. Bagna, pływające wysepki, piaszczyste ławice dają schronienie 300 gatunkom ptaków, w tym koloniom pelikanów. Jest to zarazem największy na świecie obszar porośnięty różnymi odmianami trzcin.

Delta Dunaju znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO jako ewenement przyrodniczy. Płynąca przez wiele krajów Europy potężna rzeka wpada do Morza Czarnego na pograniczu rumuńsko-ukraińskim trzema odnogami: Chilia, Sulina i Święty Jerzy zamykają obszar o powierzchni około 6000 km2 o niepowtarzalnym krajobrazie. Bagna, pływające wysepki, piaszczyste ławice dają schronienie 300 gatunkom ptaków, w tym koloniom pelikanów. Jest to zarazem największy na świecie obszar porośnięty różnymi odmianami trzcin. Znajduje się tu także 500-letnia puszcza.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×