Warsaw Summer Jazz Days 2015

Bill Laswell Material and The Master Musicians of Jajouka Led by Bachir Attar, Polska 2015

Jeden z najważniejszych festiwali muzyki jazzowej, organizowany co roku w Warszawie. W tym roku odbywa się od 9 do 12 lipca. Wystąpią m.in. Bill Laswell i Master Musicians of Joujouka.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Koncert

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Jeden z najważniejszych festiwali muzyki jazzowej, organizowany co roku w Warszawie. W tym roku odbywa się od 9 do 12 lipca. Wystąpią m.in. Bill Laswell i Master Musicians of Joujouka. Najpopularniejszy jamajski duet reggae - perkusista Sly Dunbar i basista Robbie Shakespeare - połączą siły z norweskim trębaczem jazzowym Nilsem Petterem Molværem. Molvær przez wiele lat był członkiem zespołu Masqualero. W 1997 r. rozpoczął karierę solową. Wydał płytę łączącą jazz z rockiem, muzyką elektroniczną i hip-hopem.

Wzorem ubiegłych lat, w 2015 roku w Soho Factory w Warszawie odbędą się koncerty jednego z najważniejszych jazzowych festiwali w Polsce. To wielkie wydarzenie muzyczne od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników jazzu. Na Warsaw Summer Jazz Days nie brakowało gwiazd. Festiwal odbędzie się w dniach 9 - 12 lipca. Podczas koncertu rejestrowanego przez TVP 2 wystąpią m.in.: Bill Laswell Material & the Master Musicians of Jajouka Led by Bachir Attar oraz Sly & Robbie meet Nils Petter Molvaer. Perkusista Sly Dunbar wraz z basistą Robbiem Shakespeare zyskali światowe uznanie jako jeden z najbardziej rytmicznych i innowacyjnych zespołów reggae, znanych po prostu jako Sly & Robbie. Nils Petter Molvaer, norweski trębacz jazzowy i kompozytor, jest uważany za przedstawiciela i jednego z pionierów tzw. nu jazzu. Bill Laswell Material & The Master Musicans of Jajouka Led by Bachir Attaar - Bill Laswell - basista. Producent. Wizjoner.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×