Wiara na emigracji

Polska 2016

Reportaż o życiu prawosławnej społeczności w Brukseli. Sytuacja ekonomiczna zmusiła wielu mieszkańców Podlasia do emigracji zarobkowej. Szybko się okazało, że brakuje im cerkwi i praktyk religijnych.

  • Czas trwania: 19 minut, Gatunek: Felieton

Wiara na emigracji w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Reportaż o życiu prawosławnej społeczności w Brukseli. Sytuacja ekonomiczna zmusiła wielu mieszkańców Podlasia do emigracji zarobkowej. Najpierw wyjeżdżali czasowo, potem sprowadzali do siebie najbliższych i zostawali na stałe. Szybko się okazało, że brakuje im cerkwi i praktyk religijnych. Zaczęli uczęszczać do rosyjskiej parafii, lecz barierą okazały się język i odmienne tradycje. Dlatego rozpoczęli starania o utworzenie własnej parafii. Powstała ona w 2015 r.

Reportaż o życiu prawosławnej społeczności w Brukseli. Sytuacja ekonomiczna zmusiła wielu mieszkańców Podlasia do emigracji zarobkowej. Najpierw wyjeżdżali na trochę, potem sprowadzali do siebie najbliższych i zapuszczali korzenie. W ich przypadku prawdziwe okazało się powiedzenie, że nie samym chlebem człowiek żyje. Szybko okazało się, że brakuje im cerkwi i praktyk religijnych. Zaczęli uczęszczać do parafii rosyjskiej. Ale barierą okazały się język i odmienne tradycje. Dlatego rozpoczęli starania o utworzenie swojej parafii. Udało się. Parafia powstała w 2015 r. Pytani, co czują w związku z tym, odpowiadają: radość.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×