Wieczerza Pańska u Metodystów

Wieczerza Pańska u metodystów, Polska 2022

Wieczerza Pańska to w kościele metodystów jeden z dwóch najistotniejszych sakramentów. Wierni uważają, że sakrament ten został ustanowiony przez samego Chrystusa w Wieczerniku.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Wieczerza Pańska u Metodystów w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Wieczerza Pańska, inaczej Komunia Święta, Eucharystia, to w kościele metodystów jeden z dwóch najistotniejszych sakramentów. Wierni uważają, że sakrament ten został ustanowiony przez samego Chrystusa w Wieczerniku. Na określenie tego sakramentu w Kościele ewangelicko-metodystycznym używane są następujące pojęcia: Wieczerza Pańska, Ostatnia Wieczerza, Stół Pański, Święty Pokarm, Święta Komunia, Eucharystia (dziękczynienie za stworzenie i zbawienie), Boska Liturgia.

Wieczerza Pańska, inaczej Komunia Święta, Eucharystia, to w Kościele metodystów jeden z dwóch najistotniejszych sakramentów. Wierzą bowiem, że sakrament ten został ustanowiony przez samego Chrystusa w Wieczerniku. Na określenie tego sakramentu w Kościele Ewangelicko - Metodystycznym używane są następujące pojęcia: Wieczerza Pańska, Ostatnia Wieczerza, Stół Pański, Święty Pokarm, Święta Komunia, Eucharystia (dziękczynienie za stworzenie i zbawienie), Boska Liturgia. Wymienione określenia wskazują, jak wielkie znaczenie do sakramentu komunii św. przywiązuje w swej teologii i liturgii Kościół metodystyczny. Takie podejście jest zrozumiałe w świetle metodystycznej teologii sakramentu. Właśnie o tym jest ten reportaż.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×