Wielkanoc z Dwójką

Wielkanoc z Dwójką, Polska 2019

Program prezentuje przygotowania do świąt, będzie mowa o przepisach na wielkanocne potrawy i ich pochodzeniu. Prowadzący i goście porozmawiają o zwyczajach celebrowanych w różnych regionach Polski.

  • Czas trwania: 42 minut, Gatunek: Media

Wielkanoc z Dwójką w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Podczas Wielkanocy stoły w wielu domach uginają się pod ciężarem bab, serników, mazurków, wędlin, pasztetów i sałatek. W programie pokazane zostaną przygotowania do świąt, będzie mowa o przepisach na wielkanocne potrawy i ich pochodzeniu. Prowadzący i goście porozmawiają o zwyczajach i tradycjach celebrowanych w różnych regionach Polski. Będzie też mowa o tradycjach sarmackich, rozegrane zostaną konkursy wiedzy o zwyczajach, potrawach i tradycjach wielkanocnych.

Świąteczne przygotowania, wielkanocne potrawy i ich pochodzenie oraz receptury. Nasz stół ugnie się pod ciężarem bab, serników, mazurków, wędlin, pasztetów i sałatek. Razem z gośćmi przygotujemy wzorowy koszyk świąteczny, porozmawiamy o zwyczajach i tradycjach z różnych stron Polski (m.in. śmigus - dyngus, szukanie zajączka, zawody w stukaniu się jajkami). Opowiemy o tradycjach sarmackich. Istotnym elementem programu będą też quizy wiedzy o zwyczajach, potrawach i tradycjach wielkanocnych. Ważnym elementem programu będzie wyjątkowy dla chrześcijan duchowy wymiar Wielkanocy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×