Wielki test. Ekranizacje polskiej literatury

Wielki test. Ekranizacje polskiej literatury, Polska 2019

Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami odpowiedzą na pytania dotyczące ekranizacji polskich powieści, poematów i dramatów. Test poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

 • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Quiz
 • Prowadzący: Sylwia Dekiert, Maciej Kurzajewski

Wielki test. Ekranizacje polskiej literatury w telewizji

ZwińRozwiń
 • Na żywo

  Środa 11.09.2019 21:00

  TVP 1

Multimedia

Prowadzący

 • Sylwia Dekiert
 • Maciej Kurzajewski

Twórcy

 • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami odpowiadają na ok. 30 pytań podzielonych na rundy. Test jest okazją, by sprawdzić wiedzę o najważniejszych ekranizacjach polskich powieści, poematów i dramatów. Trzeba będzie przypomnieć sobie m.in., w jaki sposób Wołodyjowski wygrał pojedynek z Kmicicem, w kim kochał się Stanisław Wokulski i co się stało z Jagną po śmierci Boryny. Przywołane zostaną wybitne kreacje aktorskie i wzruszające sceny z filmów. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Programy z cyklu Wielkie Testy to widowiska telewizyjne, które w formie oryginalnego teleturnieju łączą treści edukacyjne i rozrywkowe. Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami odpowiadają na 30 - 36 pytań podzielonych na 5 - 6 rund. Przygotowują je eksperci z danej dziedziny. W jaki sposób Wołodyjowski wygrał pojedynek na szable z Kmicicem? W kim się zakochał Stanisław Wokulski? Co się stało z Jagną po śmierci Boryny? Kto zgubił na weselu złoty róg? Dlaczego Staś i Nel zostali porwani na pustyni? Przygody tych i wielu innych postaci z narodowej literatury będą już 11 września tematem kolejnego Wielkiego Testu. Tym razem widzowie TVP 1 sprawdzą swoją wiedzę o najważniejszych ekranizacjach polskich powieści, poematów i dramatów. Przypomnimy też wybitne kreacje aktorskie i wzruszające sceny, które każdemu z widzów pozostały w pamięci. Jak zwykle w studiu TVP test będą rozwiązywać w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. A widzowie będą mogli odpowiadać na pytania online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×