Wielki test. Giganci ducha

Polska 2018

Tuż przed Wielkanocą zostanie przeprowadzony test o polskich wybitnych postaciach Kościoła katolickiego - osobach, które miały wpływ na historię Polski XX w. i kształtowanie się polskiej tożsamości.

 • Czas trwania: 85 minut, Gatunek: Quiz
 • Prowadzący: Sylwia Dekiert, Maciej Kurzajewski

Wielki test. Giganci ducha w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Sylwia Dekiert
 • Maciej Kurzajewski

Twórcy

 • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Tuż przed Wielkanocą zostanie przeprowadzony test o polskich wybitnych postaciach Kościoła katolickiego - osobach, które miały wpływ na historię Polski XX wieku i kształtowanie się polskiej tożsamości. Byli wśród nich: święty Jan Paweł II, kardynał Stefan Wyszyński, św. Maksymilian Kolbe, św. Adam Chmielowski, bł. Jerzy Popiełuszko oraz św. Faustyna. Popularni artyści, sportowcy i dziennikarze odpowiadają na pytania w studiu. Widzowie mogą rozwiązywać test na stronie internetowej i przez aplikację na smartfony.

Tuż przed Wielkanocą, najważniejszym świętem chrześcijańskim, zapraszamy widzów na test o polskich wybitnych postaciach Kościoła katolickiego, które miały wpływ na historię naszego kraju w XX wieku i kształtowanie narodowej tożsamości. Święty Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, św. Maksymilian Kolbe, św. Adam Chmielowski, bł. Jerzy Popiełuszko oraz św. Faustyna, dzięki głębokiej duchowości i niezłomnej postawie moralnej są także inspiracją dla ludzi z wielu stron świata do pogłębiania wiary i podejmowania różnorakiej działalności społecznej na rzecz potrzebujących. W studiu telewizyjnym na pytania odpowiadają popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Program prowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Komentarze

Skomentuj
 • ech (gość)

  to żarty jakieś są.... masakra

  28.03.2018 20:15
 • Alicja (gość)

  Serdeczne podziękowanie dla Telewizji polskiej za takie testy.Nasza historia powinna byc przekazywana mlodym pokoleniom. Kosciol katolicki odegral bardzo wazną rolę w walce o polskosc.

  28.03.2018 20:09
 • Alicja (gość)

  Serdeczne podziękowanie dla Telewizji polskiej za takie testy.Nasza historia powinna byc przekazywana mlodym pokoleniom

  28.03.2018 20:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×