Wielki test o Barbórce

Wielki test o Barbórce, Polska 2019

Górnicze święto, Barbórka, to dobra okazja do sprawdzenia wiedzy o historii i kulturze Górnego Śląska. Program poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

  • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Quiz
  • Prowadzący: Anna Popek, Przemysław Babiarz

Wielki test o Barbórce w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Anna Popek
  • Przemysław Babiarz

Twórcy

  • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Każdy region w Polsce ma własne tradycje i zwyczaje. Górnicze święto, Barbórka, to dobra okazja do sprawdzenia wiedzy o historii i kulturze Górnego Śląska. Okaże się m.in., jakich skarbów strzeże Skarbnik, czym jest binder, czym fuzekle oraz od czego zależą kolory pióropuszy na czapkach galowych mundurów górniczych. Test w studiu rozwiązywać będą popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Widzowie mogą sprawdzić swoją wiedzę w aplikacji i na stronie internetowej. Program poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

Każdy region w Polsce ma swoje tradycje i zwyczaje, ale te związane z Barbórką, czyli górniczym świętem, są znane w całym kraju nie tylko tam, gdzie działają kopalnie węgla, soli, miedzi czy innych surowców mineralnych. Barbórka to też dobra okazja, aby wszyscy widzowie mogli sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę o historii i kulturze przede wszystkim Górnego Śląska, gdzie od wieków jest wydobywany m.in. węgiel. Jakich skarbów strzeże Skarbnik? Czym jest binder, a czym są karminadle? Od czego zależą kolory pióropuszy na czapkach górniczych galowych mundurów? Wiele tego typu pytań i ciekawostek związanych z życiem różnych górniczych rodzin w Polsce pojawi się w programie "Wielki Test o Barbórce" już 4 grudnia. Jak zwykle w studiu TVP test będą rozwiązywali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą odpowiadać na pytania online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Program poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz. Zapraszamy 4 grudnia do TVP1 o godz. 21.00!

Komentarze

Skomentuj
  • gość (gość)

    Przemysław Babiarz przeszedł samego siebie. Słuchać się go nie dało. Jego nieostatki jako komentatora sportowego jeszcze mu uchodziły , ale ten "koncert" który dał przy teście o barbórce - to kompromitacja.

    05.12.2019 23:54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×