Wielki test o czytaniu - nie tylko od święta

Wielki test o czytaniu - nie tylko od święta, Polska 2023

W programie będzie mowa m.in. o największych księgozbiorach, wyjątkowych dziełach literatury i kolekcjonerach. Widzowie dowiedzą się, jak czytanie wpływa na organizm człowieka.

 • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Quiz
 • Prowadzący: Sylwia Dekiert, Maciej Kurzajewski

Wielki test o czytaniu - nie tylko od święta w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Sylwia Dekiert
 • Maciej Kurzajewski

Twórcy

 • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Wiele osób ma ulubione książki, do których chętnie wraca. Wiele ma też ulubionych autorów, po których dzieła z przyjemnością sięga. Książki często są wręczane jako prezenty świąteczne. W programie będzie mowa m.in. o największych księgozbiorach, wyjątkowych dziełach literatury i kolekcjonerach. Widzowie dowiedzą się, jak czytanie wpływa na organizm człowieka. Jak zwykle w studiu na pytania odpowiadać będą celebryci i sportowcy, a widzowie mogą udzielać odpowiedzi online.

Wiele osób ma ulubione książki, do których chętnie wraca mimo upływu lat. Wiele osób ma też ulubionych autorów, po których dzieła sięga zawsze z przyjemnością i dla relaksu. Na czym polega fenomen czytelnictwa? Jakie książki cieszą się teraz największym zainteresowaniem wśród Polaków w różnym wieku? Sprawdzimy to w programie, bo książki są też jednym z często wręczanych świątecznych prezentów. Między rundami pytań w programie opowiemy również m.in. o największych księgozbiorach, wyjątkowych dziełach literatury i ich kolekcjonerach. Dowiemy się także, jak czytanie wpływa na mózg człowieka i cały jego organizm. W studiu telewizyjnym jak zwykle na pytania testu będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. A widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×