Wielki test o Europie. Fundusze unijne bez tajemnic

Polska 2012

Widowisko telewizyjne o tematyce europejskiej. Widzowie dowiedzą się, jak Polska się zmieniła dzięki obecności w unii i funduszom unijnym. Uczestnicy będą odpowiadać na 25 pytań.

 • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Quiz
 • Prowadzący: Paulina Chylewska, Maciej Orłoś, Beata Chmielowska-Olech, Marek Zając, Radek Brzózka

Wielki test o Europie. Fundusze unijne bez tajemnic w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

 • Paulina Chylewska
 • Maciej Orłoś
 • Beata Chmielowska-Olech
 • Marek Zając
 • Radek Brzózka

Opis programu

ZwińRozwiń

Widowisko telewizyjne o tematyce europejskiej. Widzowie dowiedzą się, jak Polska się zmieniła dzięki obecności w unii i funduszom unijnym, co przedszkolaki wiedzą o Unii Europejskiej, jak Polacy są postrzegani za zachodnią granicą. W warszawskim studiu test rozwiązywać będą znane gwiazdy, m.in. aktorzy, piosenkarze, sportowcy, dziennikarze i politycy. W Bochni, Zamościu i Zielonej Górze na 25 pytań odpowiadać będą mieszkańcy tych miast. Autorami pytań są: prof. Witold Orłowski, red. Piotr Kraśko i prof. Małgorzata Kawecka-Wyrzykowska.

Widowisko telewizyjne o tematyce europejskiej. W studiu w Warszawie test rozwiązywać będzie 50 gwiazd, m.in. aktorzy, piosenkarze, sportowcy, dziennikarze, politycy. W Bochni, Zamościu i Zielonej Górze na 25 pytań odpowiadać będą mieszkańcy tych miast. W programie wystąpi Mezo i Marcin Wyrostek. W programie pojawi się też sporo ciekawostek. Jak Polska się zmieniła dzięki obecności w unii i funduszom unijnym? Co przedszkolaki wiedzą o unii europejskiej? Co warto zobaczyć pod ziemią, a co na jej powierzchni? Jak nas widzą za zachodnią granicą? Autorami pytań są: prof. prof. Witold Orłowski, red. Piotr Kraśko i prof. Małgorzata Kawecka - Wyrzykowska. Program poprowadzą: Paulina Chylewska i Maciej Orłoś (Warszawa), Beata Chmielowska - Olech, Marek Zając, Radek Brzózka (pozostałe miasta). W poprzednich edycjach w warszawskim studiu do rywalizacji stanęło ponad czterysta znanych i lubianych osobistości życia publicznego. Konkursowe zmagania uczestników poprzednich edycji Wielkiego Testu śledziło blisko 19 milionów widzów.

Komentarze

Skomentuj
 • Marcin (gość)

  Widowisko telewizyjne o tematyce radzieckiej. Widzowie dowiedzą się, jak Polska się zmieniła dzięki obecności w bloku wschodnim i funduszom zaprzyjaźnionego kraju, co przedszkolaki wiedzą o ZSRR, jak Polacy są postrzegani za wschodnią granicą.

  01.10.2012 19:59

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×