Wielki test o lesie

Wielki test o lesie, Polska 2023

Lasy są nazywane zielonymi płucami Ziemi. Bez drzew nie byłoby życia. W wielkim teście znani artyści sprawdzą swoją wiedzę o lasach, odpowiadając na pytania przygotowane przez ekspertów.

  • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Quiz
  • Reżyseria: Grzegorz Sadurski
  • Prowadzący: Anna Popek, Przemysław Babiarz

Wielki test o lesie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Anna Popek
  • Przemysław Babiarz

Twórcy

  • Grzegorz Sadurski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Lasy są nazywane zielonymi płucami Ziemi. Bez drzew nie byłoby życia. W wielkim teście znani artyści sprawdzą swoją wiedzę o lasach, odpowiadając na pytania przygotowane przez ekspertów. W programie pojawią się przeboje muzyczne inspirowane leśną tematyką. Szef kuchni przygotuje potrawy z darów lasu. Nagroda zostanie przekazana na cel charytatywny. Test poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz. Program powstaje przy współpracy z Lasami Państwowymi.

Programy z cyklu Wielkie Testy to widowiska telewizyjne, które w formie oryginalnego teleturnieju łączą treści edukacyjne i rozrywkowe. Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami odpowiadają na 28 pytań podzielonych na 4 rundy. Przygotowują je eksperci z danej dziedziny. Lasy nazywane są zielonymi płucami czy też fabrykami tlenu. Ogólna powierzchnia lasów świata wynosiokoło 3 999 134 tys. ha. To niemal jedna trzecia powierzchni lądowej, a na 1 mieszkańca Ziemi przypada około 0, 62 ha lasu. Bez drzew nie byłoby życia na Ziemi. Ale czy o lasach wiemy wystarczająco dużo? Swoja wiedzę będziemy mogli sprawdzić w Wielkim Teście o Lesie. Rywalizować ze sobą będą znaniartyści. Usłyszymy przeboje muzyczne, inspirowane leśną tematyką. Odkryjemy nieznane fakty o lasach. Szef kuchni po mistrzowsku przygotuje potrawy z darów lasu. Nagroda, o którą będą walczyć uczestnicy, zostanie przekazana na cel charytatywny. Na Wielki Test zapraszają jego gospodarze: Anna Popek i Przemysław Babiarz. Program powstaje przy współpracy z Agencją Lasy Państwowe.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×