Wielki test o Moniuszce

Wielki test o Moniuszce, Polska 2019

W 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin twórcy polskiej opery narodowej. Celebryci w studiu i widzowie przed telewizorami będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o wybitnym kompozytorze.

  • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Quiz

Wielki test o Moniuszce w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin twórcy polskiej opery narodowej, Stanisława Moniuszki. Celebryci w studiu i widzowie przed telewizorami będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o wybitnym kompozytorze. Będzie mowa o życiu i twórczości Moniuszki, którego najbardziej znane dzieła to "Halka" i "Straszny dwór". Jest to też okazja do opowiedzenia o historii polskiej opery i zajrzenia za kulisy sceny, by zobaczyć to, czego zwykle nie mogą zobaczyć widzowie przychodzący na przedstawienia.

Obchodzimy właśnie Rok Moniuszkowski z okazji 200. rocznicy urodzin tego wybitnego kompozytora i twórcy polskiej opery narodowej. Warto więc sprawdzić, co wiemy o jego życiu i twórczości, w tym o najbardziej znanych dziełach, jak Halka czy Straszny dwór. W programie Wielki Test o Moniuszce przypomnimy też historię polskiej opery i zajrzymy za sceniczne kulisy, aby pokazać widzom to, czego zwykle nie mogą zobaczyć przychodząc na operowe przedstawienia. Być może nawet sam mistrz Stanisław Moniuszko pojawi się w programie dzięki współczesnej technologii telewizyjnej. Spróbujemy przy okazji wyjaśnić fenomen sztuki operowej, bo najwybitniejsze przedstawienia przyciągały i przyciągają wciąż na całym świecie tysiące melomanów. W studiu TVP na pytania będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.

Komentarze

Skomentuj
  • Maria Durajska (gość)

    Wspaniale, ze program prowadzi Pani Aleksandra Kostka.

    09.10.2019 21:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×