Wielki test o Piastach

Wielki test o Piastach, Polska 2017

Celebryci zgromadzeni w studiu i widzowie przed telewizorami będą mieć okazję do wykazania się wiedzą o pierwszych władcach Polski. Program prowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

  • Czas trwania: 81 minut, Gatunek: Quiz
  • Prowadzący: Sylwia Dekiert, Maciej Kurzajewski

Wielki test o Piastach w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Sylwia Dekiert
  • Maciej Kurzajewski

Twórcy

  • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Piastowie panowali na ziemiach polskich prawie 400 lat. Mieszko założył państwo i przyjął chrzest, włączając Polskę do chrześcijańskiej Europy. Podczas testu celebryci zgromadzeni w studiu i widzowie przed telewizorami będą mieć okazję do wykazania się wiedzą o pierwszych władcach Polski. Szczególnie dużo uwagi będzie poświęcone Kazimierzowi Wielkiemu, ostatniemu z Piastów, który "zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną". Program prowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

"Zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną". To znane powiedzenie o Kazimierzu Wielkim, ostatnim królu z rodu Piastów. Tej pierwszej dynastii, panującej na ziemiach polskich przez prawie 400 lat, zawdzięczamy powstanie naszego państwa i przyjęcie chrztu przez naszych przodków. Ale czy naprawdę wiemy wszystko o najważniejszych wydarzeniach i postaciach tamtej epoki? Sprawdzimy to w programie Wielki Test o Piastach już 15 listopada. Szczególną uwagę chcemy poświęcić ostatniemu władcy dynastii, czyli królowi Kazimierzowi Wielkiemu, który dzięki zjednoczeniu ziem polskich i wprowadzeniu wielu reform wewnętrznych mógł prowadzić skuteczną politykę zewnętrzną, dzięki czemu obszar państwa powiększył niemal trzykrotnie. Test będzie powiązany również z przygotowywanym w TVP serialem "Korona królów", który przedstawia czasy Kazimierza Wielkiego.

Komentarze

Skomentuj
  • mateusz wieczorek (gość)

    Ale wajnna gra o piasta udało się spaniale lubię guiz .

    15.11.2017 21:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×