Wielki test o Piłsudskim

Polska 2017

Goście zgromadzeni w studiu zostaną poddani testowi wiedzy o polskim bohaterze narodowym. Widzowie mogą odpowiadać na pytania na stronie internetowej i za pośrednictwem aplikacji.

  • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Quiz
  • Prowadzący: Anna Popek, Przemysław Babiarz

Wielki test o Piłsudskim w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Anna Popek
  • Przemysław Babiarz

Twórcy

  • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Józef Piłsudski już za życia był otaczany szacunkiem przez miliony stronników i atakowany przez przeciwników politycznych. Biografia marszałka byłaby doskonałym materiałem na scenariusze co najmniej kilku filmów. Goście zgromadzeni w studiu - popularni artyści, sportowcy i dziennikarze - zaprezentują, co wiedzą o polskim bohaterze narodowym. Widzowie mogą odpowiadać na pytania na stronie internetowej i za pośrednictwem aplikacji.

Józef Piłsudski, ojciec naszej niepodległości, już za życia otaczany był czcią przez miliony stronników i wielbicieli, jak też odsądzany od czci i wiary przez politycznych przeciwników. Jedno nie ulega wątpliwości: Polsce poświęcił całe życie. Co jednak tak naprawdę wiemy o Józefie Piłsudskim, którego biografia stanowi doskonały materiał na kilka, jeżeli nie na kilkanaście porywających filmów. Thriller opowiadałby o działającym w ukryciu bojowcu PPS, który z rewolwerem w ręku wykonuje niebezpieczne misje. Romans pokazywałby intrygujące kobiety, które pokochał. Wielkie kino wojenne portretowałoby wodza Legionów i pogromcę bolszewików z 1920 r. A polityczny dramat odsłaniałby kulisy politycznych kryzysów i zamachu majowego w 1926 r. Wiedzę Polaków o Józefie Piłsudskim sprawdzimy w Wielkim Teście. W studiu telewizyjnym na pytania będą odpowiadać jak zwykle popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×