Wielki test o policji

Wielki test o policji, Polska 2019

Celebryci w studiu i widzowie przed telewizorami będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o funkcjonowaniu policji w ciągu ostatnich stu lat. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

 • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Quiz
 • Prowadzący: Sylwia Dekiert, Maciej Kurzajewski.

Wielki test o policji w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Sylwia Dekiert
 • Maciej Kurzajewski.

Twórcy

 • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Wkrótce po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zaczęły powstawać instytucje potrzebne do funkcjonowania niezależnego państwa. Wówczas utworzono również polską policję. Podczas testu celebryci w studiu i widzowie przed telewizorami będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o funkcjonowaniu służb mundurowych w ciągu ostatnich stu lat. Okaże się, jak policjanci pracują w terenie, pilnują bezpieczeństwa na drogach i tropią sprawców przestępstw, również w internecie i za granicą. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Sto lat temu, gdy po odzyskaniu przez Polskę niepodległości powstawały różne instytucje nowego państwa, została utworzona również policja. Czy wiemy, jak te służby zmieniały się przez te sto lat i jak policja funkcjonuje dzisiaj? W jakim stopniu codzienna służba policjantów różni się od tego, co oglądamy w popularnych filmach i serialach? Sprawdzimy to w Wielkim Teście o Policji. Pokażemy, jak policjanci pracują w terenie, pilnują bezpieczeństwa na drogach, tropią sprawców różnych przestępstw, również w internecie i za granicą. W studiu TVP na pytania odpowiadają w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. A widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Komentarze

Skomentuj
 • Ja (gość)

  Do "ona"- sama jesteś niedouczona. Po to są kodeksy żeby ich używać. Policjant to nie encyklopedia, każdego artykułu KW czy KK nie będzie znał. Bez kodeksu zna się najczęściej popełniane wykroczenia lub przestępstwa, a pozostałe trzeba wiedzieć jak ogólnie zakwalifikować a szczegółowo na podstawie kodeksu. Ciekawe jaką ty w pracy jesteś specjalistką? Wiadomo trafiają się jednostki mało " kumate" i niestety z uwagi na braki może być ich więcej.

  12.06.2019 15:28
 • ona (gość)

  z mojego doswiadczenia wynika ze policjanci pracujacy na komendach policji w małych maisteczkach i mniejszych miastach to niedouczeni ludziie brani z łapanki. Nie znają podstawowych przepisów kodeksu wykroczeń ( a jedynie kilka wybranych paragarfów np. przekroczenie predkosci) o kodeksie karnym nie wspomne bo tu to dopiero plaża.... spisują zeznania z błedami ortograficznymi sami się osmieszajac. Selekcja do tej pracy żadna. kto ją tylko zechce ten ma.

  12.06.2019 09:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×