Wielki test o wieszczach narodowych

Wielki test o wieszczach narodowych, Polska 2019

Tym razem wielki test będzie dotyczył życia i twórczości polskich wieszczów narodowych. W studiu telewizyjnym na pytania odpowiedzą duety złożone z popularnych artystów, sportowców i dziennikarzy.

 • Czas trwania: 74 minut, Gatunek: Quiz
 • Prowadzący: Anna Popek, Przemysław Babiarz.

Wielki test o wieszczach narodowych w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Przemysław Babiarz
 • Anna Popek

Prowadzący

 • Anna Popek
 • Przemysław Babiarz.

Twórcy

 • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Tym razem wielki test będzie dotyczył życia i twórczości polskich wieszczów narodowych: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego i Cypriana Kamila Norwida. W studiu telewizyjnym na pytania odpowiedzą duety złożone z popularnych artystów, sportowców i dziennikarzy, a widzowie będą mogli zmierzyć się z zadaniami testowymi na stronie internetowej albo za pomocą aplikacji na smartfony. W odcinku także wiele ciekawostek na temat bohaterów, ich twórczości i życia prywatnego. Program poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

OpisKto był wieszczem narodowym? To pamięta chyba każdy ze szkolnych lekcji o poetach polskiego romantyzmu. Gdy Polski nie było na mapie świata, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zygmunt Krasiński czy Cyprian Kamil Norwid wspierali swoją twórczością poczucie narodowej tożsamości i patriotyczne nastroje wśród rodaków. To również dzięki nim po 123 latach zaborów Polska mogła odzyskać niepodległość. A co wiemy o ich prywatnym życiu? W kimnieszczęśliwie zakochał się Norwid? W co lubił grać w wolnym czasie Mickiewicz? Czy Słowacki miał talent do inwestowania pieniędzy? Na jakie problemy zdrowotne cierpiał Krasiński? W programie Wielki Test o wieszczach narodowych poznamy wiele tajemnic ich życia i twórczości. Jak zwykle w studiu TVP test będą rozwiązywali w duetachpopularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą odpowiadać na pytania online na stronie wielkitest.tvp.pllub ściągając aplikację na smartfony. Program poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

Komentarze

Skomentuj
 • Ślązaczka (gość)

  Dlaczego realizatorzy nie podali KTO SIĘ WCIELIŁ W SYLWETKI POETÓW? Jacy to byli aktorzy????? Wielkie niedopatrzenie....

  13.11.2019 22:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×