Wielki test wiedzy o 4 czerwca 1989 roku

Wielki test wiedzy o 4 czerwca 1989 roku, Polska 2019

Wyjątkowe wydanie wielkiego testu. Goście w studiu i widzowie przed telewizorami będą odpowiadać na pytania związane z pierwszymi wolnymi wyborami w Polsce.

  • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Quiz

Wielki test wiedzy o 4 czerwca 1989 roku w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Wyjątkowe wydanie wielkiego testu, związane z ważną dla Polaków datą - 4 czerwca 1989 roku. Goście w studiu i widzowie przed telewizorami będą odpowiadać na pytania związane z pierwszymi wolnymi wyborami w Polsce. Program prowadzą Przemysław Babiarz i Anna Popek.

Tematem testu są pierwsze wolne wybory w Polsce, ich źródła, znaczenie i konsekwencje dla wolnej Polski. 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm - któż nie słyszał słów Joanny Szczepkowskiej na temat wyników pierwszych po wojnie, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych? A co dziś wiemy i pamiętamy o wydarzeniach, które doprowadziły wtedy do zmiany ustroju polityczno - gospodarczego w naszym kraju? I w jakim stopniu tamte polskie wybory zapoczątkowały zmiany w innych krajach Europy Środkowo - Wschodniej? To wszystko przypomnimy z okazji 30. rocznicy wyborów w programie Wielki Test Wiedzy o 4 czerwca 1989 r. W studiu TVP na pytania odpowiadają w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a w studiu w Senacie, także obecni 30 - latkowie, którzy przyszli na świat w 1989 roku. Z kolei widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Program poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×