Wigilia w lesie

Polska 1996

W Wigilię Bożego Narodzenia Tomek wybiera się z dziadkiem do lasu. Oczarowany opowieściami leśnika przenosi się w bajeczny świat, w którym zwierzęta przygotowują wieczerzę wigilijną.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Dobranocka

Wigilia w lesie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W filmie połączono grę aktorską z animacją. W scenach rozgrywających się w świecie realnym występują aktorzy, sekwencje fantastyczne przedstawiono w filmie rysunkowym. W Wigilię Bożego Narodzenia Tomek wybiera się z dziadkiem do lasu. Oczarowany opowieściami leśnika przenosi się w bajeczny świat, w którym zwierzęta przygotowują wieczerzę wigilijną. W jej trakcie w lesie dzieje się wiele tajemniczych i emocjonujących wydarzeń.

Film dla dzieci, 23 min, Polska 1996 Scenariusz: Jarosław Hess, Maciej Pisuk, Ryszard M. Okuński Reżyseria: Stanisław Lenartowicz Teksty piosenek: Andrzej Sikorowski Muzyka i wykonanie: Grzegorz Turnau Występują: Krzysztof Gajdziński, Zbigniew Bielski, Anna Gruszczak, Agata Piotrowska - Mastalerz, Andrzej Mastalerz W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia mały Tomek wybiera się z dziadkiem do lasu. Oczarowany opowieściami leśnika chłopiec przenosi się w bajeczny świat, w którym wieczerzę wigilijną przygotowują zwierzęta. W trakcie tej fantastycznej Wigilii w lesie dzieje się wiele tajemniczych i emocjonujących wydarzeń. Tomek ratuje bobra, który wpadł w pułapkę zastawioną przez ludzi. Jest także świadkiem odwiedzin króla zwierząt, lwa, przybywającego ze swoją świtą i prezentami z Afryki. Na koniec uczestniczy w uroczystej wieczerzy leśnych zwierząt. Gdy po przebudzeniu wraca do świata realnego, akurat rozpoczyna się wieczerza wigilijna u dziadków. W filmie połączono grę aktorską z animacją - w scenach rozgrywających się w planie realnym występują aktorzy, sekwencje fantastyczne przedstawiono w filmie rysunkowym. Piosenki do "Wigilii w lesie" skomponował i śpiewa Grzegorz Turnau, autorem słów jest drugi znany krakowski bard, Andrzej Sikorowski.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×