Wilnoteka

Litwa 2015

Magazyn informacyjno-publicystyczny składający się z reportażu oraz kilku felietonów. Autorzy będą towarzyszyli aktualnym wydarzeniom, ukazując na bieżąco życie Polaków na Litwie.

 • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Felieton

Wilnoteka w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Edyta Maksymowicz Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Magazyn informacyjno-publicystyczny składający się z reportażu, szeroko ukazującego najważniejsze lub najbardziej kontrowersyjne wydarzenia, oraz z kilku felietonów. Autorzy będą towarzyszyli aktualnym wydarzeniom, ukazując na bieżąco życie społeczne, kulturalne, polityczne i gospodarcze Polaków na Litwie. Będą również sięgali do historii i tradycji, by przypomnieć ważne dla każdego Polaka miejsca, postacie i wydarzenia, jak też relacje z Litwinami i stosunek władz oraz osób prywatnych do zabytków i pamiątek polskiej kultury.

Magazyn informacyjno - publicystyczny o ruchomej strukturze od monotematycznego reportażu, szeroko ukazującego najważniejsze (z polskiego punktu widzenia), czy też najbardziej kontrowersyjne wydarzenia, problemy lub postacie, po magazyn złożony z 3 - 4 felietonów, bądź 2 - 3 felietonów, poprzedzony fleszem - skrótem mniej ważnych wydarzeń. Prezentacja w plenerze, wspólna na rozpoczęcie i zakończenie audycji, poszczególne felietony prezentowane przez jednego prezentera. Autorzy programu będą towarzyszyli przede wszystkim aktualnym wydarzeniom, ukazując na bieżąco życie społeczne, kulturalne, polityczne i gospodarcze Polaków na Litwie, codzienne troski i radości, relacje z Macierzą i oficjalne stosunki polsko - litewskie, ale też będą sięgali do historii i tradycji, by przypomnieć ważne dla każdego Polaka miejsca, postacie i wydarzenia, jak też relacje z Litwinami i stosunek władz, czy też osób prywatnych do zabytków i pamiątek polskiej kultury. W centrum zainteresowań autorów będzie oczywiście Wilno i Wileńszczyzna, zwarcie zamieszkane przez społeczność polską, ale nie zabraknie także relacji z polsko - litewskiego pogranicza i terenów niegdyś zamieszkanych przez Polaków lub interesujących ze względu na różnego rodzaju związki z polską kulturą (Kowno, Druskienniki, Kiejdany, Lauda, Szydłów itp).

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×