Wsłuchiwać się w papieża - widowisko z okazji rocznicy pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski

Wsłuchiwać się w papieża - widowisko z okazji rocznicy pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski, Polska 2019

Podczas koncertu upamiętniającego wystąpienie papieża na ówczesnym pl. Zwycięstwa zaprezentowane zostaną utwory ważne dla historii Polski. Koncert poprowadzą Małgorzata Kożuchowska i Maciej Musiał.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Koncert
 • Prowadzący: Małgorzata Kożuchowska, Maciej Musiał

Wsłuchiwać się w papieża - widowisko z okazji rocznicy pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Małgorzata Kożuchowska
 • Maciej Musiał

Opis programu

ZwińRozwiń

W 1979 r. papież Jan Paweł II przybył do ojczyzny z pielgrzymką. 2 czerwca odbędzie się koncert upamiętniający wystąpienie papieża na pl. Zwycięstwa. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory ważne dla historii Polski. Wystąpią m.in.: Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Ryszard Rynkowski, Kamil Bednarek, Andrzej Lampert, Zakopower, Golec uOrkiestra i Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Zaprezentowane zostaną materiały archiwalne, fragmenty papieskich homilii i przemówień. Koncert poprowadzą Małgorzata Kożuchowska i Maciej Musiał.

Równo 40 lat temu, w 1979 roku, odbyła się pierwsza pielgrzymka nowo wybranego papieża Jana Pawła II do ojczyzny. Wizyta wywołała w kraju ogromne poruszenie, byłą okazją do wzruszeń oraz refleksji nad dalszymi losami Polski. Papież odwiedził wówczas miejsca szczególnie istotne dla polskiej historii, tradycji i kultury przywołując tysiącletnią historię istnienia państwa polskiego. Formułowane wówczas przez papieża wypowiedzi na długo zapadły w pamięć i serca Polaków. dając im nadzieję oraz chęć do działania. Dzięki jego wsparciu, a także zapałowi i zaangażowaniu Polaków, rozpoczął się okres pokojowych przemian ustrojowych w całej Europie Środkowowschodniej. Ich efektem było przeprowadzenie w Polsce pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku i na zawsze zmieniły bieg historii. 2 czerwca, w rocznicę wystąpienia papieża na ówczesnym placu Zwycięstwa w Warszawie, dziś noszącym imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbędzie się wyjątkowe widowisko muzyczne służące uczczeniu tamtych chwil. W czasie koncertu zatytułowanego Wsłuchiwać się w papieża zostaną zaprezentowane utwory ważne i znaczące dla historii Polski, a także te szczególnie ukochane przez Jana Pawła II. Usłyszymy je w interpretacjach między innymi Stanisławy Celińskiej, Krzysztofa Cugowskiego, Ryszarda Rynkowskiego, Kamila Bednarka, Andrzeja Lamperta, zespołów Zakopower, Golec uOrkiestra oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna i wielu innych. Całość uzupełnią liczne materiały archiwalne, fragmenty papieskich homilii i przemówień. Do pielgrzymki sprzed 40 lat nawiązywać będzie także scenografia widowiska, mająca formę wielobarwnego multimedialnego witrażu symbolizującego dzieje polskiej sztuki sakralnej. Koncert poprowadzą Małgorzata Kożuchowska oraz Maciej Musiał. 2 czerwca, godz. 20:30, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Przeżyjmy to razem!

Komentarze

Skomentuj
 • Norbert (gość)

  była powtórka 03.06.2019 Godz 2:30 TV Trwam

  03.06.2019 13:31
 • Zofia (gość)

  Przepiękne widowisko. Czy będzie powtórzone?

  03.06.2019 11:47
 • Gość (gość)

  02.06.2019 Godz 20:30 TVP 1

  03.06.2019 03:16
 • Gosia (gość)

  Gdzie odbywa się koncert?

  23.05.2019 09:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×