Wspólnie czyniąc dobro

Polska 2012

6 października 2012 r. podczas gali zorganizowanej w Warszawie Caritas i Diakonia luterańska wręczą wyróżnienia swoim darczyńcom. Nagrody przekaże również prawosławna organizacja ELEOS.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Reportaż

Wspólnie czyniąc dobro w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

6 października 2012 r. podczas gali zorganizowanej w Warszawie Caritas i Diakonia luterańska wręczą wyróżnienia swoim darczyńcom. Nagrody przekaże również prawosławna organizacja ELEOS. Uroczystość pokazuje ekumeniczną współpracę organizacji charytatywnych: Diakonii Kościoła ewangelicko-augsburskiego, Diakonii Kościoła ewangelicko-reformowanego, Caritas Polska i ELEOS, reprezentujących Kościoły ewangelicko-augsburski, ewangelicko-reformowany, rzymskokatolicki i Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny.

Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście (Mat. 25, 40) i dlatego warto pomagać potrzebującym, słabszym, chorym... Idea pomocy łączy kościelne organizacje charytatywne. 6 października 2012 roku podczas gali zorganizowanej w Warszawie Caritas i Diakonia luterańska wręczą wyróżnienia swoim darczyńcom. Po raz pierwszy wyróżnienia wręczy również prawosławna organizacja ELEOS. Uroczystość ta pokazuje ekumeniczną współpracę organizacji charytatywnych: Diakonii Kościoła ewangelicko - augsburskiego, Diakonii Kościoła ewangelicko - reformowanego, Caritas Polska i ELEOS, reprezentujących kolejno Kościół ewangelicko - augsburski, Kościół ewangelicko - reformowany, Kościół rzymskokatolicki i Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny. Takimi szczególnymi działaniami ekumenicznymi jest Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i Skarbonka diakonijna. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozpoczyna się zawsze w pierwszą Niedzielę Adwentu i trwa do Świąt Bożego Narodzenia, a nabożeństwa inauguracyjne odbywają się na przemian w parafiach ewangelicko - augsburskich, ewangelicko - reformowanych, rzymskokatolickich i prawosławnych. Podczas akcji są rozprowadzane świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na rzecz dzieci ubogich i potrzebujących: dożywianie dzieci w szkole, zakup podręczników i materiałów szkolnych, pomoc rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych. Skarbonka pasyjna to ekumeniczna akcja kościelnych organizacji charytatywnych: dwóch Diakonii, Caritas Polska i ELEOS. W Kościele ewangelicko - augsburskim akcja odbywa się od 1995 r. Od 2005 r. ma charakter ekumeniczny. W Kościele rzymskokatolickim znana jest jako Jałmużna Wielkopostna, a w Kościele prawosławnym jako Ofiara Wielkopostna. Akcja Skarbonka diakonijna rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do Świąt Wielkanocnych. W tym czasie obie Diakonie, Caritas i ELEOS namawiają do rezygnowania z drobnych przyjemności i przekazywania uzyskanych w ten sposób funduszy na cele akcji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×