Wspólny dom

Odtrąceni, Polska 2022

Kryzys klimatyczny poważnie zagraża przyrodzie, życiu ludzi i zwierząt. Papież Franciszek wzywa ludzkość do troski o Ziemię.

  • Czas trwania: 12 minut, Gatunek: Magazyn
  • Reżyseria: Grzegorz Sadurski

Wspólny dom w telewizji

ZwińRozwiń
  • Niedziela 04.06.2023 12:45 Odcinek 11

    TVP 1

  • Niedziela 11.06.2023 12:45 Odcinek 12

    TVP 1

Twórcy

  • Grzegorz Sadurski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Postępująca degradacja środowiska, zanieczyszczenia, nieprzerwane stosowanie paliw kopalnych, intensywna eksploatacja rolnicza, wytrzebienie lasów - to jedne z najpoważniejszych problemów, z którymi borykają się ludzie. Coraz częściej obserwowane są ekstremalne zjawiska pogodowe, postępuje pustynnienie gleby, topnienie lodowców. Kryzys klimatyczny poważnie zagraża przyrodzie, życiu ludzi i zwierząt. Papież Franciszek wzywa ludzkość do troski o Ziemię.

W tym odcinku programu Wspólny Dom pokażemy, jak ważne jest włączanie się w dzieło wolontariatu na rzecz chorych i potrzebujących pomocy. Ludzka wielkoduszność jest zaczynem działania wolontariuszy, którzy mają wielkie znaczenie w sektorze społeczno - medycznym i którzy w wymowny sposób żyją duchowością Miłosiernego Samarytanina. Wolontariusz jest bezinteresownym przyjacielem, któremu można powierzyć myśli i emocje; poprzez słuchanie tworzy on warunki, w których chory, nie jest już biernym obiektem opieki, ale staje się aktywnym podmiotem i bohaterem wzajemnej relacji, zdolnym do odzyskania nadziei i lepiej przygotowanym do zaakceptowania leczenia. Wolontariat komunikuje wartości, zachowania i style życia, które w centrum mają pasję obdarowywania. W ten sposób realizuje się humanizacja opieki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×