Wszystko jest poezja - koncert poświęcony twórczości Edwarda Stachury

Polska 2015

Koncert poświęcony twórczości Edwarda Stachury - poety, pisarza, barda, idola młodzieży. W muzycznych aranżacjach wierszy wystąpią m.in. Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, Babu Król i Skubas.

 • Czas trwania: 95 minut, Gatunek: Koncert

Wszystko jest poezja - koncert poświęcony twórczości Edwarda Stachury w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2014 r. minęło 35 lat od śmierci Edwarda Stachury - poety, pisarza, barda, idola młodzieży. Poświęcony jego twórczości koncert zrealizowano w ramach obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Nauczania w Języku Polskim na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Warszawskim oraz kampanii społeczno-edukacyjnej organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych". W muzycznych aranżacjach wierszy wystąpią Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, Babu Król, Skubas, Organek, Wojtek Mazolewski Quintet oraz Katarzyna Stankiewicz.

"Wszystko jest poezją" - koncert poświęcony twórczości Edwarda Stachury. W muzycznych aranżacjach jego wierszy wystąpią m.in.: Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, Babu Król, Skubas, Organek, Wojtek Mazolewski Quintet oraz Katarzyna Stankiewicz. W 2014 roku minęło 35 lat od śmierci Edwarda Stachury, poety, pisarza, barda ówczesnej epoki i idola młodzieży. Obchodzony 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to dobry moment, aby sięgnąć do twórczości Stachury i znaleźć odpowiedź na pytanie nie tylko o obecny wydźwięk wierszy poety, ale także o rolę i odpowiedzialność współczesnej społeczności akademickiej wobec wyzwań stawianych przez dzisiejszą rzeczywistość. Koncert został zrealizowany w ramach obchodów 100 - lecia Odnowienia Tradycji Nauczania w Języku Polskim na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Warszawskim oraz kampanii społeczno - edukacyjnej organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych".

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×