Wyklęta

2012

Dokument poświęcony postaci siostry Marii Franciszki, założycielki Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, której 150. rocznica urodzin przypada w tym roku.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Reportaż

Wyklęta w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument przybliży widzom postać siostry Marii Franciszki, założycielki Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, której 150. rocznica urodzin przypada w tym roku. Władysław Ginter, autor biografii Mateczki, przedstawi historię jedynej w historii Kościoła rzymskokatolickiego anatemy, której poddano kobietę, właśnie Marię Franciszkę (Kozłowską) po zapoznaniu się przez Watykan z jej nauczaniem. Autor opowiada o licznych związanych z tym tajemnicach i kontrowersjach, które dziś próbuje rozwikłać wspólna komisja mariawicko-katolicka.

Program o założycielce Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, siostrze Marii Franciszce Kozłowskiej. W 2012 roku minęła 150. rocznica urodzin siostry Marii Franciszki, zwanej przez wyznawców mariawityzmu Mateczką. Zdjęcia realizowano w ciągu dwóch dni w parafii mariawickiej w Cegłowie. Dzień pierwszy to spotkanie autora biografii Mateczki, Władysława Gintera, z młodzieżą mariawicką. Władysław Ginter przedstawi historię jedynej w historii Kościoła rzymskokatolickiego anatemy, rzuconej na kobietę, właśnie na Marię Franciszkę, po zapoznaniu się przez Watykan z jej nauczaniem. Autor opowiada o licznych związanych z tym tajemnicach i kontrowersjach, które dziś próbuje rozwikłać wspólna komisja mariawicko - katolicka. Drugiego dnia autorzy zarejestrowali inscenizację kluczowych zdarzeń z życia założycielki, przygotowaną przez młodzież mariawicką na podstawie książki Władysława Gintera "Wyklęta".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×