Wymiary ekumenizmu

Polska 2016

Temat programu to zaangażowanie Kościoła polskokatolickiego we współtworzenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zostaną także przedstawione różne wymiary współpracy ekumenicznej.

 • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Wymiary ekumenizmu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Kościół polskokatolicki bierze czynny udział w polskim i światowym ruchu ekumenicznym. Jednym z wydarzeń, w które angażują się władze i wierni Kościoła, jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym czasie w polskich miastach, w świątyniach różnych wyznań są organizowane nabożeństwa ekumeniczne. Towarzyszą im wystawy, koncerty, konferencje i debaty. Temat programu to zaangażowanie Kościoła polskokatolickiego we współtworzenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zostaną także przedstawione różne wymiary współpracy ekumenicznej.

Kościół polskokatolicki od samego początku swojego istnienia bierze czynny udział w polskim i światowym ruchu ekumenicznym. Jednym z wydarzeń, w które wyjątkowo angażują się władze i wierni Kościoła, jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Podczas obchodów Tygodnia w największych polskich miastach każdego dnia są organizowane nabożeństwa ekumeniczne w świątyniach różnych wyznań. Towarzyszą im wystawy, koncerty, konferencje i debaty. W czasie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Kościół polskokatolicki przygotowuje między innymi nabożeństwa w swoich świątyniach na terenie całego kraju. Na modlitwy są zapraszani księża z Kościoła katolickiego oraz innych Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Temat programu to zaangażowanie Kościoła polskokatolickiego we współtworzenie wspaniałego dzieła, jakim jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zostaną także przedstawione różne wymiary współpracy ekumenicznej.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×