Xięgarnia

Xięgarnia, Polska

Program poświęcony książkom i literaturze, a w nim nie tylko omówienia najciekawszych nowości, ale także listy bestsellerów, wywiady, felietony oraz aktorskie interpretacje współczesnej literatury.

  • Gatunek: Literatura
  • Prowadzący: Agata Passent i Mariusz Cieślik

Xięgarnia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Agata Passent i Mariusz Cieślik

Opis programu

ZwińRozwiń

Program poświęcony literaturze, który ma pomóc widzom wybrać najlepsze książki spośród tysięcy tytułów ukazujących się co roku na polskim rynku. Będzie można znaleźć w nim nie tylko omówienia najciekawszych nowości, ale także listy bestsellerów, wywiady, felietony oraz aktorskie interpretacje współczesnej literatury. O lekturach opowiedzą też znani i lubiani, między innymi gwiazdy sceny, sportowcy, politycy i biznesmeni.

Cotygodniowy program w TVN 24 poświęcony książkom i literaturze. W pierwszym odcinku rozmowa z Manuelą Gretkowską o literackiej pornografii, polskim seksie i brzydkich słowach. Prowadzą publicyści Agata Passent i Mariusz Cieślik. "Xięgarnia" ma pomóc widzom wybrać najlepsze książki, spośród 30 tysięcy tytułów ukazujących się co roku na polskim rynku. W programie nie tylko omówienia najciekawszych nowości, ale także listy bestsellerów, wywiady, felietony oraz aktorskie interpretacje współczesnej literatury. Wśród artystów, którzy będą gościć w "Xięgarni" gwiazdy polskiej sceny: m.in. Krystyna Janda i Wojciech Pszoniak. "Xięgarnia" to przede wszystkim spotkania z najwybitniejszymi i najbardziej popularnymi pisarzami. Rozmowy z niezwykłymi artystami, dla których refleksji w codziennym informacyjnym zgiełku brakuje miejsca w telewizji. W kolejnych odcinkach zobaczymy m.in. Andrzeja Stasiuka, Janusza Głowackiego, Katarzynę Grocholę i autorkę szwedzkich bestsellerów kryminalnych Camillę Laeckberg. Stałymi felietonistami programu są pisarz i eseista Michał Komar oraz Michał Rusinek specjalista od retoryki i wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej. Pierwszy przedstawiać będzie pozycje z literackiego kanonu od Sofoklesa po Johna Conrada. Drugi książki nieoczywiste takie jak szkice Susan Sontag czy najlepsze pozycje literatury dziecięcej. W 'Xięgarni' o swoich lekturach opowiedzą też znani i lubiani, między innymi gwiazdy sceny takie jak Muniek Staszczyk czy Maryla Rodowicz, ale też sportowcy, politycy i biznesmeni. Z programem ściśle związany jest serwis internetowy xiegarnia. pl. W zamyśle twórców ma on być przewodnikiem dla czytelników zagubionych na rynku, wychwytywać najlepsze nowości, rozmawiać z najciekawszymi twórcami i opisywać najciekawsze zjawiska. W nim widzowie TVN 24 znajdą to, co nie zmieściło się w programie, a również zasługuje na uwagę. Nowy portal literacki poza recenzjami, felietonami, artykułami i wywiadami publikować będzie materiały video.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×