XVIII 18. Festiwal Kultury Kresowej "Bo coś sercu każe..."

Polska 2012

Do Mrągowa po raz osiemnasty przyjeżdżają Polacy z Kresów, by odwiedzić ojczyznę. W amfiteatrze nad jeziorem Czos wystąpią amatorskie zespoły muzyczne i taneczne.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Festiwal

XVIII 18. Festiwal Kultury Kresowej "Bo coś sercu każe..." w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Do Mrągowa po raz osiemnasty przyjeżdżają Polacy z Kresów, by odwiedzić ojczyznę. Kresowiacy z Litwy, Białorusi i Ukrainy pielęgnują polską kulturę, tradycję i język. W polskich domach kultury na Kresach spotykają się, by wspólnie śpiewać polskie piosenki. Miłość do ojczyzny przekazują swoim dzieciom i wnukom. Przyjazd na festiwal jest dla nich często spełnieniem marzeń. W amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie wystąpią amatorskie zespoły muzyczne i taneczne.

Już po raz 18. w Mrągowie spotykają sie nasi rodacy z Kresów, aby spotkać sie z Polską, za którą tęsknią. Kresowacy z Litwy, Białorusi, Ukrainy pielęgnują polską kulturę, tradycje i język. W polskich domach kultury na Kresach spotykają się, by wspólnie muzykować i śpiewać polskie piosenki. Miłość do Ojczyzny przekazują swoim dzieciom i wnukom. Przyjazd na Festiwal w Mrągowie jest dla nich często spełnieniem marzenia życia. W relacji z Koncertu Galowego Festiwalu zobaczymy ich występy w Amfiteatrze nad jeziorem Czos; opowiedzą nam także o tęsknocie za Ojczyzną i swoich dramatycznych losach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×