Z potrzeby serca

0

Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie powstało w 1997 roku. Celem CME jest rozbudzanie życia duchowego i uczestniczenie w zwiastowaniu dobrej nowiny.

  • Czas trwania: 10 minut, Gatunek: Reportaż

Z potrzeby serca w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie powstało w 1997 roku. Jego działacze powołują się na słowa Jezusa, który powiedział swoim uczniom: "Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem". Celem CME jest rozbudzanie życia duchowego i uczestniczenie w zwiastowaniu dobrej nowiny. Prowadzone jest duszpasterstwo dorosłych, dzieci i młodzieży. CME działa także poza granicami Polski - na Ukrainie i w Burkina Faso.

Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) w Dzięgielowie powstało w 1997 roku. Źródłem misji centrum są słowa Jezusa, który odchodząc do Boga, powiedział swoim uczniom: "Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem" (Mt 28, 18b - 20). Celem CME jest rozbudzanie życia duchowego i towarzyszenie chrześcijanom, szczególnie członkom Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego w Polsce, w zwiastowaniu dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie ich codziennym życiem słowem i czynem przez motywowanie do zaangażowania we własnym środowisku, rozwijania zdolności i podnoszenia kwalifikacji, wspieranie w organizowaniu się, aż do powstawania nowych parafii luterańskich, proponowanie projektów, metod i materiałów. W ramach CME działa między innymi Duszpasterstwo Dorosłych, Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży, prowadzone są także kampanie ewangelizacyjne. CME działa również poza granicami naszego kraju na Ukrainie i w Burkina Faso. O powstaniu i działalności Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie opowiedzą jego pracownicy, wolontariusze oraz księża zaangażowani w projekt między innymi dyrektor CME ks. Grzegorz Giemza. Przedstawiona zostanie jego działalność krajowa, jak i zagraniczna.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×