Z prywatną wizytą na Sycylii

Francja 2005

Sycylia - wyspa mafii czy arystokracji? Ten urzekający dokument to wędrówka śladami minionej świetności. Skarby sztuki, wspaniała architektura i przepiękna przyroda tworzą razem wspaniały krajobraz.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Reportaż

Z prywatną wizytą na Sycylii w telewizji

ZwińRozwiń
  • Wtorek 02.02.2010 03:35

    iTVN

Opis programu

ZwińRozwiń

Sycylia - wyspa mafii czy arystokracji? Ten urzekający dokument to wędrówka śladami minionej świetności. Od Palermo, dziś nieco zaniedbanej stolicy, która należała w XIX wieku do grona najbardziej wpływowych miast Europy, do pełnych przepychu pałaców, odnawianych z pieczołowitością przez najnowsze pokolenia właścicieli. Skarby sztuki, wspaniała architektura i przepiękna przyroda tworzą razem wspaniały krajobraz.

Sycylia - wyspa mafii czy arystokracji? Równie mocno została rozsławiona dekadenckim arcydziełem "Lampart" w reżyserii Luchino Viscontiegi, co uchodzącym już za klasykę brutalnym "Ojcem chrzestnym" Francisa Forda Coppoli. Ten urodziwy dokument to wędrówka śladami minionej świetności: od Palermo, dziś nieco zaniedbanej stolicy, która należała w XIX wieku do grona najbardziej wpływowych miast Europy, do pełnych przepychu pałaców, odnawianych z pieczołowitością przez najnowsze pokolenia właścicieli. Skarby sztuki, wspaniała architektura i przepiękna przyroda tworzą razem nader wyrafinowany krajobraz. Nic, tylko podziwiać.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×