"Za wolność 1863" - młodzi powstańcom styczniowym

Polska 2013

Widowisko poświęcone 150. rocznicy powstania styczniowego. Rapujący artyści wykonają zarówno utwory napisane specjalnie na tę okazję, jak i dawne, pochodzące z czasów powstania.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Koncert

"Za wolność 1863" - młodzi powstańcom styczniowym w telewizji

ZwińRozwiń
  • Niedziela 17.02.2013 13:15

    TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Widowisko poświęcone 150. rocznicy powstania styczniowego. Rapujący artyści - Tadek Firma Solo, 52 Dębiec, Bas Tajpan i Hemp Gru, a także DJ Haem, Paweł Kukiz i towarzyszący im zespół Janusza "Yaniny" Iwańskiego - wcielą się w role powierników historii. Podczas koncertu muzycy wykonają zarówno utwory napisane specjalnie na tę okazję, jak i dawne, pochodzące z okresu powstania styczniowego. Organizatorem przedsięwzięcia jest stowarzyszenie Pokolenie.

Widowisko poświęcone 150. rocznicy powstania styczniowego. W rolę powierników historii wcielają się rapujący artyści: Tadek Firma Solo, 52 Dębiec, Bas Tajpan i Hemp Gru, a także DJ Haem, Paweł Kukiz i towarzyszący im zespół kompozytora i aranżera Janusza "Yaniny" Iwańskiego. Podczas koncertu muzycy wykonają na żywo w nowych aranżacjach, zrówno utwory napisane specjalnie na tę okazję, jak i dawne - pochodzące z okresu powstania styczniowego. Po raz pierwszy artyści zagrają w nieznanych dotąd konfiguracjach, a ilustracją do ich występów będą wyświetlane na ekranie sekwencje filmowe oraz materiały archiwalne. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Pokolenie. Taka forma przekazu, adresowana do młodszych odbiorców, ma być zachętą do zainteresowania się wydarzeniami sprzed 150 lat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×