Zaczarowany świat...

Folklor. Józef Chełmoński, Polska 2021

W tym odcinku widzowie sprawdzą, czy muzeum jest dla dzieci i czy wielcy polscy malarze, jak Jan Matejko i Stanisław Wyspiański, portretowali swoje dzieci.

 • Czas trwania: 16 minut, Gatunek: Program dla dzieci

Zaczarowany świat... w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Zofia Straszewska Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

W tym odcinku widzowie sprawdzą, czy muzeum jest dla dzieci i czy wielcy polscy malarze, jak Jan Matejko i Stanisław Wyspiański, portretowali swoje dzieci. Blanka i Borys dowiedzą się wszystkiego o obecności dzieci w muzeum, a pomogą im w tym obrazy.

W tej odsłonie "Zaczarowanego świata" opowiemy o zamkach i pałacach. Każdy z nich to niezwykła historia i legendy, którymi obrosły. Tajemnice i niezwykłe wydarzenia, które skrywają zamkowe i pałacowe mury, to opowieści tak ekscytujące, że trudno będzie się od nich oderwać. W tym odcinku: Dlaczego wśród eksponatów w pałacu Czartoryskich w Puławach, znajduje się guzik Jerzego Waszyngtona - pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych i co jeszcze można tam znaleźć? Kto rozmyślał w tamtejszej świątyni Sybilli? Jaki był los legendarnej skrzyni Izabelli Czartoryskiej? Iwo z Borysem odkrywają sekrety pałacu w Puławach.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×