Zagadki Myszki w Paski

Zagadki Myszki w Paski, Polska 2016

W każdym odcinku przedszkolaki przedstawiają za pomocą kalamburów swoje ulubione zwierzę, dziedzinę sportu, albo zawód. Program zachęca dzieci do rozwiązywania zagadek i twórczego działania.

  • Gatunek: Program dla dzieci
  • Reżyseria: Leszek Nowicki

Zagadki Myszki w Paski w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Leszek Nowicki Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W każdym odcinku przedszkolaki przedstawiają za pomocą kalamburów swoje ulubione zwierzę, dziedzinę sportu, albo zawód, który chciałyby wykonywać w przyszłości. Najpierw wybierają kategorię, a następnie pokazują zagadkowe hasło. Myszka oraz widzowie próbują je odgadnąć.

Myszka w Paski uczy maluchy, jak kreatywnie się bawić w zagadki, pokazując bez pomocy słów wymarzony zawód, ulubionego zwierzaka czy najchętniej uprawiany sport. Program zachęca dzieci do rozwiązywania zagadek i twórczego działania. W każdym odcinku Przedszkolaki przedstawiają za pomocą kalamburów swoje ulubione zwierzę, dziedzinę sportu, albo zawód, który chciałyby wykonywać w przyszłości. Najpierw wybierają kategorię, a następnie pokazują zagadkowe hasło. Myszka oraz widzowie próbują je odgadnąć. Żeby nie było za trudno, Myszka dopytuje dziecko pytaniami zamkniętymi, o co konkretnie chodzi. Celem programu, poprzez doskonałą i kreatywną zabawę, jest m.in. rozwijanie wyobraźni, słownictwa i motoryki, a także pobudzanie dzieci do twórczego myślenia. Przedszkolaki przed telewizorami, bawiąc się z Myszką, ćwiczą, jak umiejętnie zadawać pytania. Rozwijają również inteligencję poznawczą oraz samoświadomość poprzez poznanie swoich możliwości. Potem wraz z rodzicami czy starszym rodzeństwem mogą pobawić się we własne kalambury.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×