Zakochaj się w Polsce

Zakopane, Polska 2019

Tomasz Bednarek zwiedzi Zakopane, podążając szlakiem potomków dawnych pasterzy, a także odkrywających piękno natury społeczników, artystów i sportowców.

 • Czas trwania: 23 minut, Gatunek: Magazyn
 • Prowadzący: Tomasz Bednarek

Zakochaj się w Polsce w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Tomasz Bednarek

Twórcy

 • Michał Piedziewicz Scenariusz
 • Piotr Nalepa Montaż
 • Jacek Banach Zdjęcia
 • Jarosław Wątor Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

Tym razem Tomasz Bednarek zwiedzi Zakopane, podążając szlakiem potomków dawnych pasterzy, a także odkrywających piękno natury społeczników, artystów i sportowców. Zakopane jest kojarzone z górami i góralskim folklorem, jednak w mieście można dostrzec także inne elementy, a przede wszystkim wszystkim wyjątkową atmosferę.

Kolejny przystanek na trasie podróży to Zakopane. Zwiedzimy je, podążając szlakiem potomków dawnych pasterzy, odkrywających piękno natury społeczników, artystów i sportowców. Mimo że najbardziej kojarzone jest z górami i folklorem, ma wiele twarzy, a przede wszystkim wyjątkowego ducha.

Komentarze

Skomentuj
 • Q (gość)

  Fajny program. Jak tylko mogę to oglądam.

  17.03.2019 09:15
 • Jerzy Wysokiński (gość)

  Od kilku miesięcy oglądam odcinki "Zakochaj się w Polsce", prowadzone przez Pana Tomasza Bednarka. Nie chciałbym się wymądrzać, ani pokazać się jako grafoman, ale jako człowiek od wędrujący z obozami wędrownymi muszę koniecznie pochwalić te programy. Uważam to za mój obowiązek. Dziękuję Panu Bednarkowi za wspaniałą robotę !

  23.09.2018 13:48
 • max (gość)

  A na TVP 1 dzisiaj w "zakochaj się w Polsce" można było się dowiedzieć że w czasie II WŚ. Niemcy przebywali na zamku w Pszczynie i co ciekawe płacili za pobyt.

  Bardzo ciekawe są te dokumenty na TVP o tych dobrych Niemcach. Czy robią je Polacy czy Niemcy a my tylko puszczamy niewyedukowanym polaczkom w ramach "edukacji" historycznej.

  12.03.2017 09:44
 • ryjek (gość)

  program ok tylko panie Bednarek czasem troszkę pomyślunku bo zrobić z karczmy piwnej PAB ,gdybym był hanysem dałbym Panu w pysk .Zakochaj się w Polsce -pab brawo.PAB celowo tak napisałem bo brzmi jak wymiociny . odcinek 13

  04.12.2016 13:41
 • Barbara Czech (gość)

  Witam. Oglądałam wiele odcinków "Zakochaj się w Polsce". Program jest bardzo interesujący, poszerza nasze horyzonty i pomaga poznać nasz cudowny kraj. Mam jednak propozycję by wybrać się z kamerą do Biecza w woj. małopolskim. Biecz tzw. Mały Kraków jest perełką Beskidu Niskiego. Według różnych źródeł był przez 2-5 dni stolicą Polski. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Do połowy XVI wieku było jednym z największych w Polsce. Przeżył rozkwit w XIV i XV wieku dzięki posiadaniu statusu miasta królewskiego, zaś od XVII w. zaczęło podupadać. Współcześnie jest niewielkim, turystycznym miasteczkiem o malowniczym położeniu oraz z licznymi zabytkami. Często bywała tu Królowa Jadwiga i ufundowała szpital (najstarszy w Polsce), który obecnie jest odrestaurowywany. W czasie pobytu w Bieczu można zobaczyć piękne muzeum w skład którego wchodzi tzw. kromerówka (nazwa wzięta od Marcina Kromera), dom z baszą, baszta kowalska i turma katowska. Biecki kat zaprowadzi Państwa na wieżę ratuszową, skąd można podziwiać panoramę okolic. Tuż obok Biecza, w Libuszy mamy muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii. Bieckie muzeum oferuje kilka ciekawych tras turystycznych do zwiedzania samodzielnego bądź z przewodnikiem. Zatem zapraszam do Biecza. Pozdrawiam, Barbara Czech

  13.11.2016 10:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×