Załoga Eko

Polska 2015

Załoga Eko przyjeżdża do Kudowy-Zdroju, uzdrowiska w samym sercu Gór Stołowych. Dzieci próbują wód leczniczych, a potem ruszają na niezwykłą wyprawę do labiryntu w Błędnych Skałach.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Magazyn

Załoga Eko w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Marta Kądziela Scenariusz
  • Radosław Niziołek Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

We Wschowie niedaleko Leszna załoga odwiedza ochronkę dla zwierząt w tamtejszym leśnictwie. Poznaje dziki, sarny i lisy, które padły ofiarą bezmyślności ludzi. Dzieci przypomną, że wspólnie trzeba działać dla dobra zwierząt i środowiska. Załoga przystępuje do wielkiego turnieju ekologicznego w Szkole Podstawowej nr 5 we Wschowie. Odpowiada na pytania teoretyczne, a także bierze udział w grach sprawnościowych z wykorzystaniem przedmiotów nadających się do recyklingu.

Tytułowa Załoga Eko złożona z grupki ciekawych świata i pełnych entuzjazmu dzieciaków, zgłębia tajemnice ekologii. Załoga Eko przyjeżdża do Kudowy Zdroju, uzdrowiska w samym sercu Obszaru Natura 2000 Góry Stołowe. Dzieci próbują wód leczniczych, które dodają sił kuracjuszom, a także ruszają na niezwykłą wyprawę do labiryntu w Błędnych Skałach. Kudowa proponuje odwiedzającym ją turystom produkt turystyczny Rowerowa Kudowa. Składa się na niego infrastruktura ścieżek rowerowych, mapy i plany dostępne w Informacji Turystycznej, sieć wypożyczalni i serwisów rowerów, a nawet cyklo - bus owoc współpracy trans granicznej z Czechami, czyli autobus z przyczepką na rowery, którym bezpiecznie dotrzeć można na górskie szlaki. Załoga testuje te rozwiązania. Dzieci odwiedzają także żywe muzeum Szlak ginących zawodów, w którym obserwują pracę kowala w tradycyjnej kuźni i samodzielnie ubijają masło.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×