Zaplanuj długie życie!

Zaplanuj długie życie!, Polska 2021

Cykl promujący profilaktykę nowotworową, realizowany w ramach kampanii społecznej "Planuję długie życie". Jej cel to ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka.

 • Gatunek: Magazyn

Zaplanuj długie życie! w telewizji

ZwińRozwiń
 • Premiera

  Sobota 23.10.2021 17:55 Odcinek 16

  TVN

 • Powtórka

  Niedziela 24.10.2021 07:50 Odcinek 16

  TVN

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Cykl audycji promujących profilaktykę nowotworową, realizowanych w ramach kampanii społecznej "Planuję długie życie". W programie Ewa Drzyzga z pomocą ekspertów Ministerstwa Zdrowia doradza widzom, jakich prostych zasad zdrowego stylu życia przestrzegać, aby w znaczący sposób obniżyć ryzyko wystąpienia nowotworu, które badania wykonać, a także z porad których lekarzy korzystać. Celem jest uświadomienie ludziom, że ich zdrowie zależy w dużej mierze od decyzji, które podejmują.

"Zaplanuj długie życie" to cykl audycji promujących profilaktykę nowotworową, realizowanych w ramach kampanii społecznej "Planuję długie życie". Ewa Drzyzga z pomocą ekspertów Ministerstwa Zdrowia doradza widzom, jakich prostych zasad zdrowego stylu życia przestrzegać, aby w znaczący sposób obniżyć ryzyko wystąpienia nowotworu, które badania wykonać, a także z porad jakich lekarzy skorzystać. Głównym przekazem skierowanym do widzów jest wiadomość, że chorobom nowotworowym można zapobiec stosując się do prostych zaleceń i przestrzegając rekomendacji ekspertów. Ideą programu jest uświadomienie ludziom w każdym wieku, że ich zdrowie zależy w dużej mierze od decyzji, które podejmują i stylu życia na jaki się decydują. "Planuję długie życie" to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej cel to ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka oraz zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. palenie papierosów bierne i czynne, złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej, nadwaga, otyłość, narażenie na promieniowanie słoneczne, brak wykonywania regularnych badań). Kampania realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×