Z'ev - koncert w CDQ

2007

Program jest zapisem koncertu amerykańskiego perkusisty Z'eva z 11 listopada 2006 roku w warszawskim CDQ. Składa się z trzech integralnych części.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Koncert

Z'ev - koncert w CDQ w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program jest zapisem koncertu amerykańskiego perkusisty Z'eva z 11 listopada 2006 roku w warszawskim CDQ. Składa się z trzech integralnych części. Wprowadzeniem do tego wydarzenia są wypowiedzi dwóch krytyków, Rafała Księżyka i Darka Misiury, którzy przybliżają postać muzyka i komentują jego dotychczasową twórczość. Artysta jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych perkusistów, a jego działalność w wyjątkowy sposób wpisuje się w kontekst współczesnej muzykoterapii.

Program jest zapisem koncertu amerykańskiego perkusisty Z'eva z 11 listopada 2006 roku w warszawskim CDQ i składa się z trzech integralnych części. Jest przede wszystkim rejestracją koncertu live oraz zapisem rozmowy z muzykiem. Wprowadzeniem do tego wydarzenia są wypowiedzi dwóch krytyków - Rafała Księżyka i Darka Misiury, którzy przybliżają postać artysty i komentują jego dotychczasową twórczość. Z'ev urodził się w 1951 r. w Los Angeles. Mając 3 lata zaczął grać na instrumentach perkusyjnych, a swój pierwszy zestaw perkusyjny zbudował jako sześciolatek. W latach 60. udzielał się w garażowych zespołach Los Angeles. Studiował sztuki plastyczne i poezję. Od końca lat 60. zgłębiał struktury rytmiczne i muzykę perkusyjną Ghany (ludu Ewe), Indii Południowych (Tala) i Bali (Gamelan). W latach 70. był jednym z założycieli ruchu kulturowego znanego jako "industrial" - organizując wieczory poetyckie, performance oraz występując od 1977 roku z solowymi koncertami. W industrialny kontekst wpisał się jako charyzmatyczny szaman ery przemysłowej - samotny bębniarz, korzystający z osobliwego zestawu instrumentów etnicznych i odpadów przemysłowych. Z'ev występował ze swoją muzyką w ponad 100 miastach - w Europie, Ameryce i Japonii. Przedstawił też kilkadziesiąt instalacji i przeprowadzał warsztaty artystyczne. Tworzył dzieła multimedialne łączące muzykę, performance, video i teatr. Współpracował z teatrami oraz z takimi artystami i grupami jak Glenn Branca, Chris Watson (ex Cabaret Voltaire), Genesis P - Orridge (Psychic TV), Fennesz, czy K. K. Null. Jest także autorem kilkudziesięciu publikacji - artykułów, książek kaset, płyt analogowych i CD (Z'ev) zajmuje się również tłumaczeniem tekstów hebrajskich na angielski; jest znawcą Kabały). Artysta jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych perkusjonistów współczesnych, a jego działalność w wyjątkowy sposób wpisuje się w kontekst współczesnej muzykoterapii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×