Zielonogórskie klimaty

Polska 2006

Przypomnienie programu zrealizowanego w 2006 r. z udziałem kabaretów pochodzących z zielonogórskiego zagłębia kabaretowego oraz ich mistrzów.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Kabaret i satyra

Zielonogórskie klimaty w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 25.02.2013 12:30

  TVP 2

 • Sobota 22.12.2012 16:55

  TVP 2

 • Piątek 23.11.2012 12:30

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Przypomnienie programu zrealizowanego w 2006 r. z udziałem kabaretów pochodzących z zielonogórskiego zagłębia kabaretowego oraz ich mistrzów - Stanisława Tyma, Andrzeja Poniedzielskiego, Jacka Fedorowicza i Marii Czubaszek.

W cyklu Klasyka Polskiego Kabaretu przypominamy najwybitniejszych polskich twórców kabaretowych i programy i kabaretony z archiwum TVP. Znajdą się w nich niezapomniane skecze i piosenki kabaretowe, na których wychowały się pokolenia Polaków i które kształtowały ich poczucie humoru i wrażliwości artystycznej. Przypomnimy również programy kabaretowe z udziałem kabaretów młodszego pokolenia, których abstrakcyjny sposób myślenia i błyskotliwa inteligencja zdobyły uznanie i zachwyciły zarówno krytyków, jak publiczność. W cyklu tym nie zabraknie również programów twórców telewizyjnych lat 60. , 70. , 80. i 90. , których humor i żart uznajemy za klasykę dobrej rozrywki. Przypominamy program zralizowany w 2006 z udziałem kabaretów wyrosłych z zielonogórskiego zagłębia kabaretowego i ich mistrzów Stanisława Tyma, Andrzeja Poniedzielskiego, Jacka Fedorowicza i Marii Czubaszek. Zielona Góra to miasto dla polskiego kabaretu naprawdę magiczne. Występuje tam największe zagęszczenie kabaretów w przeliczeniu na ilość mieszkańców. Na wszystkich kabaretowych imprezach, przeglądach i festiwalach zawsze jest przynajmniej jeden kabaret z Zielonej Góry. To już od lat prawdziwe zagłębie, wylęgarnia kabaretowych talentów, matecznik polskich satyryków.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×