Zjednoczeni w Piśmie Świętym

Zjednoczeni w Piśmie Świętym, Polska 2023

Towarzystwo Biblijne w Polsce służy chrześcijanom oraz Kościołom i organizacjom chrześcijańskim. Widzowie dowiedzą się, jak działa organizacja i co jest dla niej ważne w rozpowszechnianiu Biblii.

 • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Zjednoczeni w Piśmie Świętym w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Towarzystwo Biblijne w Polsce służy chrześcijanom oraz Kościołom i organizacjom chrześcijańskim. Zrzesza jedenaście Kościołów członkowskich, które reprezentują wszystkie tradycje chrześcijańskie w Polsce i stanowi najbardziej ekumeniczne gremium w kraju. W ostatnich latach jego osiągnięciem było wydanie jednotomowej Biblii Ekumenicznej. Widzowie dowiedzą się, jak działa organizacja i co jest dla niej ważne w rozpowszechnianiu Biblii.

Już ponad 200 lat Towarzystwo Biblijne w Polsce służy chrześcijanom oraz Kościołom i organizacjom chrześcijańskim. Zrzesza jedenaście Kościołów członkowskich, które reprezentują wszystkie tradycje chrześcijańskie w Polsce i stanowi najbardziej ekumeniczne gremium w naszym kraju. W ostatnich latach jego jednym z największych osiągnięć było wydanie jednotomowej Biblii Ekumenicznej, która jest efektem 25 lat pracy grupy prawie 30 tłumaczy, teologów i językoznawców z 7 Kościołów. Towarzystwo jest również członkiem stowarzyszonym Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych międzynarodowej wspólnoty zrzeszającej 152 krajowych towarzystw na całym świecie. Dowiemy się jak działa, co jest dla niego ważne w rozpowszechnianiu Biblii, odwiedzając Holandię i odbywające się tam Światowe Zgromadzenie Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×