Złodzieje

Złodzieje, Polska 2017

Program ukazuje sposoby działania złodziei w XXI wieku. Prowadzący analizują metody i triki, którymi przestępcy się posługują. Doradzają także, jak nie stać się ofiarą rabunku.

 • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Magazyn

Złodzieje w telewizji

ZwińRozwiń
 • Jutro 20:15 Odcinek 2 (Sezon 4)

  TVN Turbo

 • Czwartek 21.11.2019 00:45 Odcinek 6

  TVN Turbo

 • Czwartek 21.11.2019 13:00 Odcinek 2 (Sezon 4)

  TVN Turbo

 • Piątek 22.11.2019 10:15 Odcinek 6

  TVN Turbo

 • Sobota 23.11.2019 15:45 Odcinek 2 (Sezon 4)

  TVN Turbo

 • Niedziela 24.11.2019 00:00 Odcinek 2 (Sezon 4)

  TVN Turbo

 • Niedziela 24.11.2019 17:15 Odcinek 3 (Sezon 4)

  TVN Turbo

 • Poniedziałek 25.11.2019 06:15 Odcinek 6

  TVN Turbo

 • Wtorek 26.11.2019 10:45 Odcinek 7

  TVN Turbo

 • Środa 27.11.2019 20:15 Odcinek 3 (Sezon 4)

  TVN Turbo

 • Czwartek 28.11.2019 00:45 Odcinek 7

  TVN Turbo

 • Czwartek 28.11.2019 13:00 Odcinek 3 (Sezon 4)

  TVN Turbo

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Prowadzący udowadniają, że odpowiednio zmanipulowani ludzie sami oddają oszustom pieniądze. Widzowie dowiedzą się, jak złodzieje wykorzystują fałszywe oferty w Internecie do wyłudzeń, przekonają się, że mogą być śledzeni poprzez kamerkę internetową oraz zostaną ostrzeżeni przed kradzieżami danych osobowych.

Oszustwo "na wnuczka" jest jedną z najbardziej perfidnych i bezczelnych sztuczek złodziei. Statystyki policyjne jasno wskazują, że skala tego procederu jest porażająca. Mimo wielu kampanii, ostrzeżeń i akcji edukacyjnych złodzieje wciąż działają tą metodą i cały czas ją udoskonalają. Żerują na empatii starszych ludzi, którzy często bezgranicznie ufając swoim bliskim potrafią natychmiast "pożyczyć" tysiące złotych, niejednokrotnie tracąc oszczędności swojego życia. Mutacje metody "na wnuczka" dotykają głównie ludzi w podeszłym wieku, ale wyobraźnia złodziei nie zna granic. Rekordziści potrafili wykonać kilkaset telefonów dziennie, by zwiększyć szanse na powodzenie swojej złodziejskiej akcji. Zagrożeni są nie tylko ci, którzy nabierają się na "wnuczka", ale także ludzie pracujący w branży kurierskiej, którzy, wynajmowani przez złodziei do odbioru paczki, nieświadomie biorą udział w kradzieży i stają się członkami grupy przestępczej. Omówimy najskuteczniejsze zagrania oszustów, brawurowe kradzieże, ale przede wszystkim doradzimy, jak uniknąć zagrożenia.

Komentarze

Skomentuj
 • Wacek (gość)

  Swietny program, ogladam teraz wszystkie powtorki . Gratuluje pomysłu i doboru prowadzących.

  26.06.2019 18:23
 • pawel (gość)

  witam! moja zona miała ciekawa przygodę pojechała pod urząd Warszawa Wola oczywiście z parkingiem nie jest tam najlepiej .Zagoniony człowiek zapomniala o wykupieniu biletu za parkowanie po załatwieniu spraw w urzędzie wraca do samochodu uspokaja samochód jest ale jest również "opiekun "samochodu który wręcza żonie bilet który wykupił za żonę gdyż chcieli panowie ze straży miejskiej mandat wypisać i pan okazuje wydrukowany bilet z automatu nr.rejestracyjny i dane są właściwe dla samochodu i pan oświadcza ze musiał wrzucić 50 złoty żeby panią uratować przed mandatem zona troche podejrzliwie (przebywała na wizycie z Kanady) rozmysla la no ale jeżeli miły gość przekonuje ze uratował żonę przed większą kara i pokazuje że wpłacił 50 zl .Żona zapłaciła ta sumę 50 zl i podziękowała dobremu człowiekowi za troskę o jej pieniądze. Ale przeglądając w domu po kilku dniach rachunki natknęła się i na ten za parking i uwaga!!! odczytał ze ten ktoś faktycznie wpłacił do automatu ale nie 50 zl a 50 groszy.a pokazywał żonie ze 50 ale żona w całym tym szoku nie zalwazyla ze to nie złoty a grosze.I teraz nie koniec tej przygody zaczęła żona rozmyślać czyżby ten miły gość nie zabrał mandatu który za wycieraczka był wystawiony przez patrol miejski i poszedł kupić za 50 groszy bilet i tym sposobem naciągnąć żonę. I teraz myśli biją się czy faktycznie uchronil żonę przed mandatem czy to tylko było jedno z trykow oszustow .Nadmienię jeszcze ze oglądam na youtube wasze programy złodzieje i są potrzebne miałem taki jeden przypadek na trasie Grójec Góra Kalwaria samochód na awaryjnych rejestracja obca ze jestem też z daleka zatrzymuje się i dokładnie jak na filmie brakło paliwa itp pierścień itp. żona dobra dusza pomagała mnie żebym mu dał na paliwo bo przytrafiło mu się ale ja postanowiłem być twardy i zapytałem się gościa żeby mi pokazał jakieś karty kredytowe oczywiście nie każdy je może mieć ale wybierając się w podróż nie ma takiej opcji żeby nie posiadać dokumentów i przeprosił gościa i dojechałem a żona oczywiście obrażony na mnie ze nie chciałem pomoc biednemu .Z tych filmów większości bywa że kobiety są częściej okrada choć i mężczyźni tez tracą czasami głowę. Pozdrawiam z kanady i czekam na mandat za parkowanie.?

  16.11.2018 20:49
 • Ewa (gość)

  Proszę o powtórkę tego programu.

  13.11.2018 02:37
 • Leon (gość)

  Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego emisję programu "Złodzieje" KTOŚ przeniósł z godzin popołudniowych na późnonocne? KOMU na tym zależało? A może "jakiś telewidz" zaprotestował u decydenta, który wolał nie zadzierać z "telewidzem" ?

  21.01.2018 15:14
 • Uczciwy (gość)

  Świetny program. Musze pochwalić twórców za pomysł projektu, w którym edukują nieświadome społeczeństwo. Magazyn zdradza jakimi metodami "pracują" oszuści, ale przede wszystkim ujawnia ludzkie słabości, ograniczenia, ignorancję i niewiedzę. Coś na czym żerują te niemoralne padalce, które tylko czyhają na okazję i zarobek na czyimś wymuszonym nieszczęściu. Niestety bardzo łatwo okraść, oszukać lub całkowicie omotać ofiarę - odcinek o pozbawianiu oszczędności seniorów (czy inne: kradzieży danych osobowych, kopiowanie kart płatniczych, kieszonkowcy). Działania zupełnie bez skrupułów... żerowanie na ludzkiej potrzebie pomocy. Przedstawione są także inne mechanizmy oszustw, często równie niemoralne. Aż się źle robi od wkroczenia z kamerą w mroczny świat, w którym żyje się na koszt czyjejś ciężkiej pracy, w którym w kilka chwil można odmienić na gorsze czyjeś życie.

  Bardzo dobrze, że powstał tego rodzaju program, można się z niego dowiedzieć o formach nieuczciwości, z którą można się zetknąć w codziennym życiu. Na pewne sprawy mamy wpływ, możemy się ochronić lub dzięki poradnikowi otrzymujemy wiedzę w jaki sposób zmienić nawyki. Polecam.

  09.09.2017 12:52

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×